02.03.2017 13:07

Festival Tanecvalmez nabídne polský soubor i české DekkaDancers

Desátý ročník festivalu moderního tance Tanecvalmez nabídne vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers. ČTK to dnes sdělila ředitelka festivalu Milada Borovičková. Vystoupení se uskuteční v dubnu ve Valašském Meziříčí a sousední Zašové.

Skupina Witamina T zatančí Speed Dates Show. „Snažíme se navštěvovat co nejvíce festivalů, abychom měli široké možnosti výběru. V Poznani nás zaujala choreografie Speed Dates Show, která pojí tanec s divadlem a reaguje na velmi aktuální téma - konzumní společnost. Věřím, že zaujme diváky všech věkových skupin," uvedla Borovičková. Vystoupení polského souboru podle jejích slov s humorem a nadsázkou tematizuje uspěchaný životní styl, přehlcenou kulturu či virtuální realitu.

DekkaDancers zavítají na festival po šesti letech. „Večer zahájí choreografií Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovat bude proslulé číslo Jakstohoven, které ukazuje, co vše se může stát během sprinterského závodu," uvedla mluvčí festivalu Bára Sobotková.

Stejně jako loni naváže na dubnová vystoupení říjnové představení v Městském divadle Zlín, jméno vystupujícího souboru však zatím pořadatelé neprozradili. „K festivalu neodmyslitelně patří doprovodné akce včetně workshopů s profesionálními tanečníky účinkujícími na festivalu, které jsou určeny žákům místních tanečních škol," uvedla mluvčí. Loni festival nabídl premiéru představení The Roots francouzského choreografa Kadera Attoua.

www.tanecvalmez.cz

Autor článku: ČTK: jmk, hj