19.09.2018 10:20

Festival ve věznici 2018

Brněnské Divadlo Líšeň pořádá už potřetí Festival ve věznici, s podtitulem „o minulosti a budoucnosti naší svobody". Proběhne 20. – 23. září v bývalé věznici v Brně na Cejlu. Program rezonuje s historií a odkazem tohoto objektu neblaze proslulého v obou totalitách minulého století. Cílem festivalu je zviditelnit významné místo paměti a otevřít témata s ním spojená, především otázky o totalitě a svobodě. Festival chce také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor věznice.

Významným divadelním hostem festivalu bude  Spitfire Company. Představí zde inscenaci Antiwords inspirovanou dílem Václava Havla, která byla uvedena už na třech kontinentech a  získala také řadu nominací a ocenění na našich i zahraničních festivalech.  Site specific představení o (zde vězněném) Janu Zahradníčkovi  uvede Divadlo Odjinud. Divadlo Líšeň zahraje inscenaci Hygiena krve, jež zpracovává výtvarně originálním jazykem téma holocaustu, současného neonacismu a zamýšlí se nad hodnotou lidského života obecně (Cena za „scénografii, nápadité užití a animaci objektů“ na festivalu Skupova Plzeň) a svoji nejnovější hru inspirovanou buddhistickými texty Spoutaný trávou.

Hudební část festivalu nabídne nejnovější písně Dáši Voňkové, skupinu KACU!,  Sváťu Karáska a kapelu Svatopluk. Díky spolupráci s Ensemble Opera Diversa bude možné navštívit i akci s názvem Hudební inventura 2018. Koncert, na kterém se souborem vystoupí Iva Bittová a Žaneta Vítová, povede dirigentka Gabriela Tardonová.

Festival doprovodí tematicky zaměřené besedy a výstavy.

FESTIVAL VE VĚZNICI
o minulosti a budoucnosti naší svobody
1. - 23. září 2018
vstup z ulice Bratislavská 68, Brno

Spolupořadatelem festivalu je TIC Brno

http://divadlolisen.cz/

Autor článku: Divadlo Líšeň