19.09.2018 10:20

Festival ve věznici 2018

Brněnské Divadlo Líšeň pořádá už potřetí Festival ve věznici, s podtitulem „o minulosti a budoucnosti naší svobody". Proběhne 20. – 23. září v bývalé věznici v Brně na Cejlu. Program rezonuje s historií a odkazem tohoto objektu neblaze proslulého v obou totalitách minulého století. Cílem festivalu je zviditelnit významné místo paměti a otevřít témata s ním spojená, především otázky o totalitě a svobodě. Festival chce také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor věznice.

Významným divadelním hostem festivalu bude  Spitfire Company. Představí zde inscenaci Antiwords inspirovanou dílem Václava Havla, která byla uvedena už na třech kontinentech a  získala také řadu nominací a ocenění na našich i zahraničních festivalech.  Site specific představení o (zde vězněném) Janu Zahradníčkovi  uvede Divadlo Odjinud. Divadlo Líšeň zahraje inscenaci Hygiena krve, jež zpracovává výtvarně originálním jazykem téma holocaustu, současného neonacismu a zamýšlí se nad hodnotou lidského života obecně (Cena za „scénografii, nápadité užití a animaci objektů“ na festivalu Skupova Plzeň) a svoji nejnovější hru inspirovanou buddhistickými texty Spoutaný trávou.

Hudební část festivalu nabídne nejnovější písně Dáši Voňkové, skupinu KACU!,  Sváťu Karáska a kapelu Svatopluk. Díky spolupráci s Ensemble Opera Diversa bude možné navštívit i akci s názvem Hudební inventura 2018. Koncert, na kterém se souborem vystoupí Iva Bittová a Žaneta Vítová, povede dirigentka Gabriela Tardonová.

Festival doprovodí tematicky zaměřené besedy a výstavy.

FESTIVAL VE VĚZNICI
o minulosti a budoucnosti naší svobody
1. - 23. září 2018
vstup z ulice Bratislavská 68, Brno

Spolupořadatelem festivalu je TIC Brno

http://divadlolisen.cz/

Autor článku: Divadlo Líšeň

Festival ve věznici 2018

Festivaly

10.12.2018

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční ve dnech 2. – 6. dubna 2019

Změnou pro nadcházející ročník je především obměna ředitele festivalu. Po dlouhých osmadvacet let byl ředitelem prof. Mgr. Petr Oslzlý. Nyní se této role chopil ředitel Slováckého divadla Uherské Hradiště a vedoucí Ateliéru muzikálového herectví na JAMU, doc. MgA. Michal Zetel, PhD.  Ambasadorem a tedy tváří nadcházejícího ročníku festivalu bude herec, mim, dramatik a především absolvent Divadelní fakulty JAMU, Boleslav Polívka.

07.12.2018

Příští ročník festivalu Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn

Příští ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn. Svoji tvorbu představila tuzemskému publiku už letos, kdy v Praze několikrát vystoupila s profesionálními i amatérskými tanečníky svého projektu Dancing Grandmothers. Ve dnech 3. až 5. června 2019 zahájí 31. ročník festivalu s dílem Let Me Change Your Name. Festival potrvá do 24. června kromě Prahy zavítá do dalších 20 měst a obcí ČR.

06.12.2018

Na Spectaculo Interesse 2019 se přihlásilo přes 130 zahraničních souborů

Přes 130 zahraničních souborů z celého světa projevilo zájem o účast na 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Ostravě. Uskuteční se na přelomu září a října 2019. Příznivci festivalu se mohou těšit třeba na vídeňský Vegetable Orchestra nebo performanci Divadla bratří Formanů, která je zavede na Divoký západ.