02.10.2017 10:38

Festival Young for young 2017 v Městském divadle v Mostě

Tradiční divadelní festival zve všechny své fanoušky do Městského divadla v Mostě a Divadla rozmanitostí ve dnech od 2. do 7. října 2017. Diváci se mohou těšit na večerní představení Klicperova divadla Hradec Králové, Divadla na cucky Olomouc, Divadla Letí Praha, A Studia Rubín, nebo  Janáčkovy akademie Brno. Během dopoledne budou probíhat studentská představení Pražské konzervatoře, VOŠ herecké, Studia DAMÚZA Praha, Divadla DISK a také Činoherního studia Ústí nad Labem a souboru Buchty a loutky Praha.

Festival zahájíme v pondělí 2. října inscenací z našeho repertoáru – retro muzikálem TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA. Před slavnostním zahájením v 18.30 hodin proběhne ve foyer divadla vystoupení taneční skupiny Institute of TOG a ve 21.30 zahraje naše skvělá kapela ALFI ALL STARS BAND rovněž ve foyer divadla.

3. říjen bude patřit Pražské konzervatoři s inscenací KRVAVÁ HENRIETTA ANEB JEDNO JARO V PAŘÍŽI, kterou uvedeme na Komorní scéně.  Divadlo rozmanitostí uvede od 10.00 hodin pohádku O PLAVÁČKOVI a v 19.00 představí Bilbo compagnie s taškařicí SOMMELIER. V 18.15 je připraven off program ve foyer Divadla rozmanitostí – Tomáš Alferi – hudební produkce. Od 19.30 hodin se diváci mohou připravit na kontroverzní představení Divadla Bufet s názvem Unhappy/happy a to v pojízdném prostoru Autobuf na náměstí před budovou městského divadla.

Třetí den festivalu zahájíme na Komorní scéně inscenací Činoherního studia Ústí nad Labem – MY DĚTI ZE STANICE ZOO a v Divadle rozmanitostí hudebně divadelní revue DRAKOPOHÁDKY. Začátky vždy v 10.00 hodin. O večerní program se postarají absolventi brněnské Janáčkovy akademie s hořkou Gogolovou komedií  HRÁČI. Před představením si v 18.15 hodin můžete ve foyer opět poslechnout hudební produkci pánů Alferiho a Beneše – Čtyři ruce, jeden klavír.

Ve čtvrtek 5. října bude opět probíhat dopolední program jak na Komorní scéně, tak v Divadle rozmanitostí – sem zavítají studenti Vyšší odborné školy herecké (Pidivadla Praha) s pohádkou SNĚHOVÁ KRÁLOVNA Komorní scéna činohry bude dopoledne patřit olomouckému Divadlu na cucky s autorským projektem MATE a večer v 19.00 hodin zde přivítáme Divadlo Letí Praha s mnoha cenami ověnčenou inscenací OLGA (HORRORY Z HRÁDEČKU). V hlavní roli spatříte členku činohry Národního divadla Pavlínu Štorkovou. V doprovodném programu vystoupí Zdeněk Souček ze skupiny ZDARR.

Dopoledne pátého dne bude opět patřit studentům. Komorní scéna přivítá Divadlo DISK (školní divadlo pražské DAMU) s autorskou inscenací BARUNKA IS LEAVING. Na loutkové scéně Divadla rozmanitostí od 8.30 zahraje Studio DAMÚZA, které uvede tradiční japonský příběh s názvem MOMOTARÓ – loutkovou inscenaci s živou hudbou. Na Komorní scénu večer zavítá A Studio Rubín Praha s inscenací NEVIM s Annou Stropnickou a Kristýnou Leichtovou v hlavních rolích. Opět nebude chybět hudební překvapení v rámci off programu ve foyer divadla a to v 18.15 hodin.

Sobotní závěr festivalu bude dopoledne ve znamení cirkusového workshopu souboru Cirqueon Praha vedený lektorem, žonglérem a akrobatem Marcem Verhillem, který představí pozemní workshop, základy žonglování a párovou akrobacii.

Soubor Buchty a loutky v Divadle rozmanitostí hned dvakrát pohádku Sůl nad zlato. Začátky představení jsou v 10.00 a 15.00 hodin. O slavnostní zakončení festivalu se postará Královéhradecké Klicperovo divadlo s třeskutě vtipnou komedií KOULE s Pavlou Tomicovou v hlavní roli. Po skončení představení slavnostně převezme cenu Forever young 2017 pan Jiří Suchý, který přislíbil i autogramiádu v průběhu pauzy. Ocenění Forever young je určeno tvůrcům, kteří mají za sebou obdivuhodnou uměleckou kariéru a jsou stále činní, kreativní a mladí duchem.

Po celou sobotu bude také v Městském divadle v Mostě probíhat bohatý doprovodný program – a zdaleka nepůjde jen o divadlo! Na sobotní odpoledne vám otevřeme divadelní zkušebnu, do které se běžně nedostanete, protože je výhradně určena pro zkoušení nových inscenací. Sobotní program nese název ZKUŠEBNA OŽÍVÁ. V první části můžete od 15.00 hodin zhlédnout projekci s názvem Náš humor (62 min.), pod kterým se skrývají čtyři příběhy dvojice Jonáš a Melicharová. Zařadili jsme ji u příležitosti předání ceny Forever Young panu Jiřímu Suchému.

Od 16.30 hodin naváže pořad komponovaný pořad LITERATURA – HUDBA – DIVADLO, který potěší především ty, kterým nejsou cizí poezie, hudba, alternativní umění a především nekonformní umělci. Můžete se těšit na čtení Davida Drábka, který zde před svojí večerní inscenací Koule bude číst ze své nejnovější tvorby, dále na básnířku a performerku Janu Orlovou, která představí svoji novou sbírku Újedě, nebo na známého rebela z Teplic – básníka Patrika Linharta. Dramatik Martin Macháček v hudebně-vizuální performance zprostředkuje svůj velmi nekonformní text Mrkev. Herci Městského divadla v Mostě pod vedením dramaturga Zdeňka Janála, který bude také celý program moderovat, přečtou ukázku z dosud v České republice neuvedené divadelní hry slavného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva Valentinův den, za přítomnosti překladatelky Marcely Magdové. Celým odpolednem pak bude provázet vynikající muzikantka Stinka, která bude zpívat a hrát na akordeon i na kytaru.
Bude hrát nejen na zkušebně, ale od 18.15 hodin také ve foyer divadla.

http://www.divadlo-most.cz/

Autor článku: Lenka Krestová

Festival Young for young 2017 v Městském divadle v Mostě

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.