02.06.2017 14:00

HaDivadlo sezonu završí dramatizací Macochy od Petry Hůlové

Sezonu věnovanou sebekritice, sebereflexi a hranicím mezi "my" a "oni" završí HaDivadlo inscenací Macocha. Dramatizace prózy Petry Hůlové vzniká v režii Kamily Polívkové a v koprodukci s pražským Studiem Hrdinů. Premiéra bude 6. června, sdělila ČTK Anna Stránská z produkce divadla.

Hůlová v knižní předloze nechává spisovatelku druhořadé literatury vyprávět o životních selháních a schizofrenním údělu moderní ženy v éře dvoukariérových manželství. Spojuje ryze intimní sféru i obecnější společenskou kritiku.

V divadelní verzi účinkuje pět hereček, které přímo ze scény ovládají většinu různých scénických efektů. Inscenace využívá také živou projekci.

"Vzniká tu celé spektrum charakterů, respektive postav: autorka, matka, milenka, manželka a především žena-monstrum. Jde nám o zobrazení mentálních procesů odehrávajících se v hlavě jedné bytosti, která se cílevědomě propadá do propasti jenom proto, aby se nestala 'obětí' a poslušnou 'plnitelkou' tradičních (ženských) rolí," uvedla Polívková.

HaDivadlo a Studio Hrdinů v poslední době intenzivně spolupracují, Macocha se bude díky tomu pravidelně hrát v Brně i Praze, v plánu je také vzájemné hostování nových premiér obou divadel.

Sezonu s dramaturgickým titulem My a oni rekapituluje HaDivadlo přehlídkou mezi 9. a 13. červnem. Uvede Macochu a také další repertoárové novinky, Náměsíčníky (imitace a tušení), Směšnou temnotu a Sílu zvyku.

HaDivadlo

Autor článku: ČTK: tmd, kš