19.02.2018 10:05

Igor Bareš se poprvé představí v Divadle na Fidlovačce

Novinkou pražského Divadla na Fidlovačce bude francouzská komedie Miláček Célimare s Igorem Barešem v titulní roli. Ten se na této scéně objeví vůbec poprvé, když na poslední chvíli zaskočil do rozezkoušené inscenace za původně obsazeného herce, který se zranil. Premiéra bude 5. března v režii Ivana Krejčího, oznámila ČTK mluvčí divadla Jana Myslivečková.

„Nejraději mám tragikomedie, ale dobrá komedie má svůj půvab a její smích je očistný, neboť se smějeme tomu horšímu v nás. Labiche uměl psát krásné komedie. Miláček Célimare je jednou z nich, její strojek neomylně běží a nenechá hlavního hrdinu vydechnout. My sledujeme, jak se snaží utéct své minulosti, jeho úprk je hodně zábavný," komentoval to režisér Ivan Krejčí.

Célimarovi je 47 let a má se ženit s Emmou, které je pouhých 18. Věkový rozdíl ho ovšem neznepokojuje, protože oplývá sebejistotou úspěšného a zkušeného svůdníka. V této své činnosti se zaměřoval na vdané ženy, neboť dle jeho slov "nalézt čestnou a oddanou milenku je těžké". Připravovanou svatbu mu však začnou komplikovat jeho bývalé pletky i podvádění manželé vydávající se za jeho přátele.

Tato hra je fraškou, v originále označenou jako comédie-vaudeville, kterou dramatik Eugène Labiche a libretista Alfred Delacour napsali už v roce 1863. O sto let později se dočkala filmové verze. Úpravy pro uvedení v Divadle na Fidlovačce se ujala sehraná dvojice z ostravského divadla Aréna, když s režisérem spolupracoval dramaturg Tomáš Vůjtek.

Kromě Igora Bareše se v dalších rolích mohou diváci těšit na Barboru Mošnovou, Daniela Rouse, Jakuba Slacha, Sandru Pogodovou, Ctirada Götze, Jakuba Albrechta či Gustava Haška.

http://www.fidlovacka.cz/

Autor článku: ČTK: bor, mal