08.06.2022 11:10

Institut Cervantes vás srdečně zve na dvě setkání s dramatikem Juanem Mayorgou

Institut Cervantes vás srdečně zve na dvě setkání s Juanem Mayorgou, čerstvým držitelem Ceny princezny asturské za literaturu za „výjimečnou kvalitu, kritickou hloubku a intelektuální nasazení jeho díla: akce, emoce, poezie a myšlenky”.

V sobotu 11. 6. v 18:00 h se Juan Mayorga na veletrhu Svět knihy Praha v Autorském sále, zúčastní besedy „Dramatici jsou participativní spisovatelé” spolu se švýcarským dramatikem Lukasem Bärfussem.

V neděli 12. 6. V 18:00 h bude přítomen při scénickém čtení v češtině své vlastní divadelní hry „Golem”, v kavárně Činoherního klubu. Čtení hry, kterou do češtiny přeložil Jiří Kasl, režíruje dramaturgyně Kateřina Popiolková ve spolupráci s autorem; rolí se ujmou Marta Dancingerová, Václav Šanda a Lada Jelínková. Po skončení čtení následuje beseda publika s autorem a herci.

Dramatik, filozof a matematik Juan Mayorga je jedním z nejvýznamnějších hlasů současné španělské dramatiky a myšlení, což dokazuje právě oznámené udělení Ceny princezny asturské za literaturu. Mayorga, nositel Státní ceny za divadelní tvorbu, vedoucí katedry a master studií divadelního umění na Univerzitě Karla III., člen španělské Královské jazykové akademie, Královské matematické společnosti a Vědeckého výboru španělské Národní knihovny, je také uměleckým ředitelem divadel Abadía v Madridu a Corral de Comedias v Alcalá de Henares.

Autor článku: Jesús Clavero Rodríguez