30.05.2017 10:00

Janáčkovy Hukvaldy uvedou muzikál Kubo i barokní operu

Janáčkovy Hukvaldy letos uvedou muzikál Kubo napsaný v lašském a těšínském nářečí či barokní operu La Senna festeggiante Antonia Vivaldiho. Přehlídka, která se uskuteční od 23. června do 8. července, nabídne devět koncertů. ČTK to řekla mluvčí festivalu Michaela Dvořáková.

„Devět festivalových koncertů se bude konat po tři víkendy v hukvaldské oboře, na hukvaldském hradě a v rychaltickém kostele. Mezi výrazné festivalové tváře letos patří Michaela Fukačová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková, Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a celá řada dalších umělců," řekla.

Novinkou letošního ročníku bude podle ní uvedení lidového muzikálu Kubo v lašském a těšínském nářečí v provedení České scény Těšínského divadla nebo uvedení barokní opery Antonia Vivaldiho souborem Ensemble Damian. „Janáčkova tvorba bude na festivalu prezentována dramatickým a tanečním oddělením Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Zaznějí jednak Janáčkovy texty, Janáčkovy úpravy lidových písní, ale návštěvníci festivalu také uvidí některé Janáčkovy taneční inspirace," uvedla mluvčí.

Po loňském úspěchu zopakují pořadatelé program nazvaný Hudební nocturno, tentokráte s Janáčkovým komorním orchestrem a skvělou hornistkou Kateřinou Javůrkovou. „Neznějí samozřejmě pouze skladby hukvaldského geniálního rodáka, ale také díla barokní, klasicistní a romantická a provedou ho renomovaní sólisté a soubory," uvedl ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

www.janackovyhukvaldy.cz

Autor článku: ČTK: dvc, kš

Janáčkovy Hukvaldy uvedou muzikál Kubo i barokní operu

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.