10.09.2018 13:36

Jatka78 v nové sezóně nabídnou pestrou škálu novinek od nového cirkusu přes činohru a tanec až po hudbu

Nová a nejvíce osobní inscenace Rosti Nováka mladšího, premiéra režiséra Viktora Tauše, tanec říznutý sci-fi, symbióza nového cirkusu s osmdesátičlenným orchestrem, zahraniční hvězdy současného divadla či unikátní projekt White Rabbit, Red Rabbit. To je jen malá část toho, čím Jatka78 ožijí v nadcházející divadelní sezóně.

Jatka78 dokazují, že chodit za kulturou do neobvyklých divadelních prostor v Pražské tržnici se vyplatí. I do nové sezóny vstupují s vervou a touhou českému publiku představit netradiční domácí i zahraniční projekty. Novou energii do žil holešovickým divadelníkům vlilo také dlouho očekávané prodloužení smlouvy o výpůjčce hal v tržnici.

„Dodatek ke stávající smlouvě, který Jatkám78 umožňuje výpůjčku hal 7 a 8 na dobu neurčitou, jsme od Magistrátu hl. m. Prahy obdrželi 4. září 2018. Kromě zmiňovaných hal je předmětem smlouvy také hala 11A, takzvaná Skleněnka, ve které aktuálně probíhá představení Nesnesitelná tekutost bytí režiséra Víta Neznala. Původní smlouva o výpůjčce platila jen do konce letošního roku. Přestože jsme žili ve značné nejistotě, věřili jsme, že Praha má zájem naše divadlo zachovat. Pokračovali jsme proto ve své vizi přinášet divákům kvalitní vlastní, ale i zahraniční produkci. Nová sezóna nás tedy nezastihla nepřipravené, ale naopak s výhledem na několik dalších let,“ upřesňuje ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta.

Nejbližší půlrok ozdobí hned pět premiér. Jatka78 zahájila sezónu představením Víta Neznala Nesnesitelná tekutost bytí, jímž vyvrcholil program letošní Letní Letné. Po velkém akváriu, do kterého režisér umístil tanečnici Kateřinu Dvořákovou, čekají diváky Jatek78 neméně originální divadelní kusy. V září to bude inscenace Amerikánka režiséra Viktora Tauše, v níž zazáří Tereza Voříšková a Eliška Křenková. Novinku představí také nezaměnitelní DEKKADANCERS, kteří inscenací Návštěvníci oslaví deset let své existence.

Říjen bude patřit Cirku La Putyka a představení ADHD, jež je osobní zpovědí režiséra Rosti Nováka mladšího. Chybět nebude ani zahraniční soubor Analog, v Pražské tržnici již etablovaný. Kalendářní rok pak zakončí spolupráce Cirku La Putyka a Filmové filharmonie, která ukáže, jak představení Up End Down sluší osmdesátičlenný orchestr.

www.jatka78.cz

Autor článku: Zuzana Hošková