24.06.2021 16:20

Kalendář představení propojený s GoOut nově na Databázi tance

Portál Databáze tance, který provozují Taneční aktuality, spustil v těchto dnech novou funkcionalitu v podobě kalendáře představení. Návštěvníci stránek mají bez nutnosti filtrování na jednom místě přehled tanečních, novocirkusových a pohybových představení na nejbližších 60 dní. Kalendář byl vyvinut ve spolupráci se společností GoOut, díky čemuž je návštěvník stránek pohodlně a rychle naveden na nákup vstupenek prostřednictvím jejího portálu.

Koordinátorka projektu Daniela Machová k tomu dodává: „Posláním Databáze tance je spojovat a propojovat český tanec, ať už bořením hranic mezi jednotlivými žánry, nebo vytvářením prostoru pro prezentaci a networking umělců. Jsme rádi, že můžeme uživatelům stránek nabídnout další rozměr a vedle přehledu akcí a příležitostí jim zprostředkovat přehled představení se vstupenkami na dosah.“

Kalendář představení naleznete na: www.databazetance.cz/kalendar-predstaveni

Projekt Databáze tance je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Státního fondu kultury.

Autor článku: Daniela Machová

Kalendář představení propojený s GoOut nově na Databázi tance

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.