09.05.2018 11:31

Karlovarské divadlo zůstane zahalené kvůli opravám

Karlovarské městské divadlo zůstane v hlavní lázeňské sezoně kvůli rekonstrukci zahalené. A to i v době Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který divadlo také využívá. ČTK to dnes řekl primátor města Petr Kulhánek (KOA). Město dalo na divadle vyměnit střechu a opravit fasádu.

„Bude přes celou letní sezonu zahalené, protože rekonstrukce střechy technologicky nejde jinak udělat. My jsme to alespoň vyřešili potahem, aby ten vzhled byl únosný. Organizátoři festivalu jsou s tím srozuměni. Je otázkou, jestli tam třeba nedají nějakou upoutávku na festivalové dění," řekl ČTK Kulhánek.

Ačkoli se lázeňské město snaží většinu oprav v centru provádět mimo hlavní sezonu, u divadla to nebylo možné. Jde o časově náročnou rekonstrukci, která se nedá dělat v nepříznivém počasí.

Město dodavatele rekonstrukce střechy hledalo dlouho a vybralo jej až napotřetí. Nedařilo se totiž najít zhotovitele, který by se vešel do cenového limitu. Nakonec v soutěži zvítězila nabídka firmy Baustav, která břidlicovou střechu na historické budově vymění za 24,5 milionu korun bez DPH.

Rekonstrukce se bude dělat za provozu divadla, a to i v době filmového festivalu, i když se stavbaři budou snažit přizpůsobit práce dění v divadle.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, dr