27.09.2016 12:02

Klementinum 190 zve na vystoupení Tomáše Janypky

Klementinum 190 vzniklo s myšlenkou navázat na kulturní historii Klementina a vnést život do bývalé spojovací chodby, která v sousedství ředitelství čeká na rekonstrukci. Svůj název získal projekt dle čísla popisného, na kterém objekt Klementina sídlí. 
Klementinum 190 je prostor pro současné živé umění, program je koncipován jako zážitková setkání, tzv. eventy, které se konají jednou měsíčně. V Klementinu 190 mají své místo autorská čtení, živá vystoupení napříč médii a žánry (performance a happeningy), komorní divadelní představení a koncerty s důrazem na genius loci prostoru a také samotného Klementina, jeho jezuitského a univerzitního odkazu. S konceptem přišel Roman Krištof, kurátorkou prostoru je Jana Orlová.
 

Srdečně zveme na další akci pilotního projektu Klementinum 190 – živé umění v Národní knihovně.

Bude jím vystoupení Tomáše Janypky, které se ponese v duchu pohybového divadla. Na hlavním nádvoří Národní knihovny nám dá nahlédnout do disciplíny současného klaunství a představit jej v pro něj typicky minimalistickém aranžmá.

Tomáš Janypka vystoupí 13., 14. a 15. října 2016 od cca 18.30 do 19.00, hlavní nádvoří Klementina, Národní knihovna ČR, Praha 1.

Vstup volný.

www.nkp.cz/o-knihovne/odborne-a-kulturni-akce/klementinum-190

https://www.facebook.com/klementinum190/


Autor článku: Jana Orlová

Klementinum 190 zve na vystoupení Tomáše Janypky