14.05.2023 08:44

Klicperovo divadlo s ohledem na vládní konsolidační balíček veřejných financí zdraží vstupné

V případě, že se konsolidační balíček veřejných financí, který vláda představila ve čtvrtek, dotkne i neziskových organizací, bude to mít dopad na výši vstupného do Klicperova divadla v Hradci Králové. ČTK to řekla ředitelka divadla Eva Mikulková. Pro udržení návštěvnosti Klicperovo divadlo chystá věrností program pro pravidelné diváky. Zřizovatelem divadla jsou Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

„Vzhledem k tomu, že jsme obecně prospěšná společnost, naše vstupenky jsou v současnosti od DPH osvobozeny. Zatím nevíme, zda konsolidační balíček přinese změny i u neziskových organizací. V takovém případě by totiž pro nás zvýšení nebylo pouze o dvě procenta, ale o celých 12 procent, co by představovalo (zdražení) v průměru zhruba 30 až 36 korun na jednu vstupenku," řekla ČTK Mikulková.

Podobně jako další divadla v Česku také Klicperovo divadlo podle ředitelky pracuje na spuštění věrnostního programu. „Pomocí toho se budeme snažit divákům, kteří chodí do divadla pravidelně, zdražení alespoň částečně kompenzovat," uvedla Mikulková. Klicperovo divadlo, které patří k největším svého druhu v Královéhradeckém kraji, nabízí v průměru vstupné od 260 do 300 korun.

Divadlo v nadcházející sezoně 2023/2024 uvede osm premiér. V současné divadelní sezoně má na programu šest premiér, poslední dvě budou tento měsíc, v sobotu uvede hru Celý život nestačí v režii Jana Friče a poslední premiérou sezony bude 27. května hra Tomáše Dianišky Tělo tajné agentky.

Galerie moderního umění v Hradci Králové se oznámené změny sazeb DPH nedotknou, není plátcem DPH. „Zvýšení DPH na službách galerie se nedotkne, vstupné zůstane stejné jako dosud," řekl ČTK ředitel hradecké GMU František Zachoval.

https://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: ku, ktp