10.03.2006 00:00

Kompozice výrazu – workshop

Studio Farma v jeskyni pořádá ve dnech 1. - 6. května 2006 workshop Kompozice výrazu.

Dílna volně navazuje na předešlé workshopy studia Farma v jeskyni. Herectví studia se zaměřuje na zachycení, transformaci a předání živé lidské zkušenosti.

„Zachycení – Vstřebávání – Odpověď.“ Fragmenty lidského výrazu (píseň, akce, gesto, intonace) se stávají materiálem k vybudování individuální herecké akce. Dalšími proměnami/vrstvení, montáž, transformace se sleduje plnost výrazu a jeho přímé a objektivní působení tady a teď.

Uzemnění, spolupůsobení odlišných rytmů a napětí v těle, zúžení toku energie – tryska, bezkontaktní sdílení napětí mezi dvěma partnery prohlubují koncentraci, reaktivnost a scénickou přítomnost interpreta. Prostřednictvím technik práce se má účastník dotknout osobního tématu, jako živého zdroje, z kterého čerpá.

Pro koho je dílna určena
Přednost dostanou zájemci o aktivní nebo profesionální využití získané inspirace. Účast na předešlých workshopech není nutná. Dílna je intenzivní a podmínkou je dobrá fyzická a psychická kondice.

Dílna je zároveň chápána jako pokračování výběru nových stážistů nebo spolupracovníků divadelního studia.

Práce bude probíhat pod vedením členů studia každý den v rozsahu 6-7 hodin v prostoru Švandova divadla v Preslově 9 v Praze 5. Komunikace probíhá většinou v angličtině, znalost anglického jazyka však není podmínkou. Cena: 160 eur (pro české a slovenské účastníky 2 600 Kč)

Termín uzávěrky je 12. dubna 2006.

Blíže viz www.infarma.info/page.php?lmut=cz&nav=dilny&part=dilny&id=37

Převzato z www.institutumeni.cz

Autor článku: redakce