02.03.2022 20:36

Městské divadlo Zlín je připraveno zaměstnat formou stáže ukrajinské umělce

Městské divadlo Zlín je připraveno zaměstnat formou stáže ukrajinské umělce. Může také přichystat dětem utečenců divadelní a interaktivní program, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí divadla Veronika Jurčová. Divadlo také nabízí prostřednictvím svého zřizovatele, města, omezené ubytovací kapacity.

„Obdivujeme aktivity neziskového sektoru a veřejných institucí. Jelikož si myslíme, že klíčem je nyní správná koordinace a dlouhodobá udržitelnost pomoci, budeme nadále prostředníkem na již existující benefiční a materiální sbírky," uvedla mluvčí. Divadelníci podle jejího vyjádření cítí, že jejich povinností je nadále dělat to, co umí, tedy hrát divadlo.

Havlovské srdce, které svítí ve foyer zlínského divadla, bude ode dneška svítit žlutomodře. Divadlo již minulý týden v úterý vyvěsilo na své budově ukrajinskou vlajku. Připojilo se tím k symbolické podpoře nedotknutelnosti území států a přidalo se k výzvě Asociace profesionálních divadel ČR na podporu Ukrajiny.

V divadle se začala zkoušet detektivka Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v komediální adaptaci Kena Ludwiga. Režie se ujal ruský herec a režisér Alexandr Minajev, který režíroval ve zlínském divadle již dvě inscenace. V roli detektiva se představí Zdeněk Lambor, doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Premiéra je naplánovaná na 30. dubna.

„Vyjadřujeme tímto Sašovi Minajevovi plnou podporu v nelehké situaci. Vyzýváme veřejnost, aby paušálně neodsuzovala Rusy jako takové, jsou mezi nimi i tací, kteří s válkou nesouhlasí. Saša je jeden z nich," uvedl ředitel divadla Petr Michálek.

„Není mi úplně dobře. Ale to nejlepší, co můžu teď udělat, je vložit všechnu tu energii do něčeho, co lidem udělá radost. Musím dělat to, co umím, a dělat to co nejlíp," uvedl Minajev.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, dr