09.11.2022 14:21

Městské divadlo Zlín uvede v neděli premiéru pohádky Pipi Dlouhá punčocha

Městské divadlo Zlín uvede v neděli ve Velkém sále premiéru pohádky Pipi Dlouhá punčocha. Známé dílo Astrid Lindgrenové v adaptaci Karla Hoffmanna režijně nastudoval Vladislav Kracík. V hlavní roli se představí Markéta Holcmanová. Velkým tématem inscenace je přátelství, sdělil dnes ČTK Kracík.

"Jak je důležité umět si najít kamarády. Je to velmi hravá, nápaditá inscenace, je plná humoru a svobodné fantazie. Přináší velkou dávku energie a to je to, co teď na podzim potřebujeme, dostat energetický koktejl, který nás nakopne. To si myslím, že Pipi dokáže," uvedl režisér.

Pipi je svérázná, svobodná, někdy trochu divoká dívka, která obývá Vilu Vilekulu. Prožívá různá dobrodružství se svými kamarády Anikou a Tomym.

Hlavní roli ztvární Markéta Holcmanová. "Ztotožňuji se s ní v jisté životní energii. Baví mě na ní to dobrodružství, které ona zažívá v každém okamžiku. Ona žije tady a teď. Přítomností. Raduje se z maličkostí. A líbí se mi pravda, kterou si uvnitř sebe nosí," uvedla herečka. V dalších rolích se představí Adam Kořán a studenti Zlínské soukromé vyšší odborné školy.

Vila Vilekula scénografa Hynka Petrželky je částečně dětskou prolézačkou i lodí, která pluje po moři fantazie. Nechybí trampolína, houpačka, skluzavka, žebřík, či lezecká stěna.

MDZ

 

Autor článku: ČTK: jmk, hj