05.04.2022 11:29

Mezinárodní den tance 2022 je zpět a s ním i taneční flashmob

Mezinárodní den tance, který se koná tradičně 29. dubna, se letos po dvou covidových letech konečně vrací zpět na Střelecký ostrov! Vstup na akci je pro všechny opět zdarma a tým Art 4 People pro návštěvníky i letos připravil bohatý program, který nabídne taneční show, workshopy různých žánrů (standard a latina, swing, bachata, salsa aj.), tančírny, společný baletní trénink, přehlídku tanečních konzervatoří, GALA profesionálních tanečních souborů a samozřejmě také taneční flashmob, který si společně zatančíme úplně všichni! Choreografii flashmobu letos vytvořila Lenka Nora Návorková, tanečnice, choreografka a vítězka StarDance, na hudbu Miraie Navrátila, který letos během oslav zahraje naživo. Natáčení propagačního spotu se opět zúčastnila Taťána Kuchařová za Nadaci Krása pomoci, a další osobnosti české taneční scény. Zapojit se do flashmobu ode dneška může úplně každý! Více info o akci na www.mezinarodnidentance.cz.

„Mezinárodní den tance jsme v uplynulých dvou letech slavili kvůli covidovým omezením online, proto jsme strašně rádi, že se konečně můžeme vrátit na Střelecký ostrov a užít si tento den všichni pohromadě, jak to má být. Do tanečního flashmobu, který každoročně oznamuje přibližující se termín oslav tance a zároveň usiluje o zapojení co nejširší veřejnosti do programu, se pak může zapojit úplně kdokoliv.“ uvedl Martin Kolda, ředitel Art 4 People.

Letošní choreografii vytvořila tanečnice a choreografka Lenka Nora Návorková, účastnice StarDance na na píseň „Chci tančit“ od Miraie Navrátila – na vzniku videoklipu, který nabádá diváky k zapojení se do flashmobu, se podíleli Taťána Kuchařová, Lenka Nora Návorková, Tereza Bufková (Prusková) a další, kterým tímto patří velké díky. Fanoušci oslav tance se mohou choreografii naučit podle ilustračního videa ZDE už teď a přijít si ji se všemi účinkujícími zatančit 29. dubna na Střelecký ostrov, kde jim k tomu Mirai zahraje naživo!

Účast na Mezinárodním dni tance 2022 přislíbila většina každoročních partnerů akce, mezi nimi např. baletní soubor Národního divadla v Praze, Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské, Moravské divadlo Olomouc, Jihočeské divadlo, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Divadlo J.K. Tyla, Slezské divadlo Opava, Pražská taneční konzervatoř, Konzervatoř hl. m. Prahy, Bohemia balet, Taneční centrum Praha a další. V programu vedle GALA profesionálních tanečních souborů nejen výše uvedených tanečních subjektů nebude chybět ani trénink u baletní tyče pod taktovkou jejich uměleckých vedoucích a baletních mistrů. Po slavnostním zakončení programu bude následovat afterparty/tančírna s hudebním doprovodem DJ.

Tímto zveme všechny fanoušky tance, aby v pátek 29. dubna dorazili na Střelecký ostrov a nezapomněli s sebou vzít své kamarády, partnery, děti, babičky a dědečky, letos program akce nabídne něco opravdu pro všechny!  Více o programu a přípravách Mezinárodního dne tance sledujte na webu www.mezinarodnidentance.cz a ve Facebookové události Mezinárodní den tance 2022.

Autor článku: Alexandra Šebestová

Mezinárodní den tance 2022 je zpět a s ním i taneční flashmob

Festivaly

23.03.2023

Divadlo Lampion uspořádá již čtvrtý ročník festivalu loutkového divadla AMPLION

Divadlo Lampion připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Čtvrtý ročník festivalu s podtitulem „Pro malé i velké loutky“ proběhne v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. Téma letošní sezony Divadla Lampion nese název „Za hranicí skutečnosti“ a i festival se tak posune za hranici skutečnosti, kdy tematicky úzce naváže na novou inscenaci Čaroděj ze země Oz, kterou divadlo uvede v premiéře první březnový víkend.

23.03.2023

Rodinný festival Struny dětem o víkendu zaplní Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Festival Struny dětem rozehraje již tento víkend 24. – 26. března divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Děti láká i na nejrůznější výtvarné tvoření a hudební, divadelní či flamencové workshopy. Malí i velcí diváci se mohou těšit například na koncerty zpěvačky Báry Polákové, Floexe, houslisty Jiřího Vodičky, dirigenta a klavíristy Jana Kučery, „české Värttiny” BraAgas nebo jazzové zpěvačky Petry Ernyei.

21.03.2023

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice letos výjimečně přesunulo GRAND Festival smíchu z tradičního zimního termínu do jara. 23. ročník přehlídky nejlepších divadelních komedií bude divadlo hostit od 27. března do 3. dubna.