11.03.2021 09:43

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2021 se blíží

Do zahájení festivalu již zbývají jen dva týdny. Proto bychom Vám rádi představili konkrétnější podobu programu, na který se můžete v průběhu festivalového týdne těšit.

V rámci hlavního programu od 23. do 27. března 2021 budete moci zhlédnout záznamy divadelních představení vybraných škol například z Arménie, Švýcarska, Srbska nebo Itálie, a to na platformě ENC: WATCH!, kterou jsme vytvořili speciálně pro náš online festival. K té se dostanete pomocí odkazu a autorizačního kódu, které vám budou zaslány po zakoupení vstupenky. Veškeré záznamy budou vždy dostupné 24 hodin od uvedené premiéry.

Pro letošní rok přijali naše pozvání zasednout v porotě pedagog a režisér Rikki Benedicto z Filipín, choreografka a tanečnice Uršula Teržan ze Slovinska, herečka a režisérka Elsa Valentim z Portugalska a český dramaturg a básník Vladimír Fekar. I přes to, že náš festival je nesoutěžní, má porota možnost ocenit výjimečné výkony v rámci hlavního programu.

Den před zahájením festivalu, tedy 22. března 2021 v 17 hodin jsme pro veřejnost připravili unikátní program: ENC: STAGE!. Půjde o živý přenos koncertů šesti kapel, a to teepee, Kataríny Málikové, Bare Escape, Small Town Life, Neřvi mi do ucha a 1flfsoap z brněnských klubů Eleven Club a ArtBar Druhý Pád. Koncerty si budete moci vychutnat z pohodlí svých domovů prostřednictvím naší facebookové stránky a naladit se tak na festivalovou atmosféru.

Pokud by Vás zajímala historie festivalu a chtěli byste si připomenout předchozí ročníky, bude pro Vás připravena výstava fotografií na Moravském náměstí v centru Brna v období od 22. do 28. března 2021.

Ani letos nepřijdete o doprovodný program, v rámci kterého bude možné na webových stránkách festivalu zdarma shlédnout koncerty oblíbených kapel, diskuse, přednášky nebo záznamy představení studentů JAMU.

Encounter 2021 

Autor článku: Petra Hlaváčková