17.02.2021 12:46

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční online

Studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění pořádají již 31. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který se uskuteční ve dnech 23. - 27. března 2021. Letos online!

Festival každoročně doprovází komunikační téma. Pro 31. ročník nese název JUMP! Festival má za sebou 30 let a nyní je třeba skočit. Skok jako manifestace odvahy, jako oproštění se, jako bod v prostoru a čase. Musíme zhodnotit, co jsme se naučili od předchozí generace, opustit dnešní rozbouřené vody a udělat
vlastní krok.

Skáčeme do něčeho nového a neznámého. Co přinesou další roky? Jaké budou možnosti? A vůbec, co nás vlastně čeká? To se člověk nikdy nedozví, pokud neskočí!

Budoucnost si vyžaduje volbu. #JumpOrDie

Ředitelem festivalu stejně jako v předchozích dvou letech zůstává doc. MgA.
Michal Zetel, Ph.D.. Ambasadorkou festivalu se pro tento ročník stala prof. Mgr. Emília Vášáryová, úspěšná herečka a čestná doktorka JAMU, která měla být ambasadorkou festivalu již v minulém roce. Ten se však nemohl realizovat z důvodu pandemie Covid-19, a proto jsme rádi, že naši nabídku přijala i pro ročník aktuální.

V průběhu ledna 2021 bylo z 19 přihlášených škol vybráno 11, které se stanou součástí hlavního programu festivalu. Mezi vybranými školami jsou zástupci z Arménie, Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Srbska, Švýcarska a České republiky.

Kromě hlavního programu je také připraven bohatý doprovodný program v podobě diskusí s odborníky a několika unikátních koncertů lokálních kapel. Jako tradičně budou připraveny také slavnostní ceremoniály.

Jedním z výstupů doprovodného programu bude ENC: STAGE!. Den před samotným zahájením festivalu bude možné si z pohodlí domova vychutnat živý přenos koncertů ze dvou brněnských klubů.

V současné situaci jsme sice nuceni přesunout festival do online prostředí, ale jsme odhodláni i přes to přinést divákům co nejkvalitnější zážitky. Konkrétnější informace o programu festivalu vám podáme v další tiskové zprávě a také na sociálních sítích festivalu, facebooku SETKÁNÍ/ENCOUNTER, instagramu @setkani_encounter a již brzy také na webu www.encounter.cz

Autor článku: Petra Hlaváčková

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční online

Festivaly

25.02.2021

24. Divadelní Flora: Namísto dvanácti květnových dnů deset podzimních týdnů

Jeden z nejvýznamnějších středoevropských divadelních festivalů se z tradičního květnového termínu přesouvá na podzim. Pořadatelé Divadelní Flory věří v pozitivní efekt očkování a rádi by se s diváky na olomouckých scénách potkávali nestandardně dlouhou dobu.

12.02.2021

Východočeské divadlo Pardubice uveřejnilo termíny letních představení na Kunětické hoře

Hraní uvnitř divadelních domů je zatím stále v nedohlednu, proto Východočeské divadlo již plánuje účinkování pod širým nebem. V amfiteátru na vyhlídce blízkého hradu Kunětická hora se pardubičtí herci letos „zabydlí“ na delší dobu, než bývá zvykem, chtějí totiž divákům, ale i sami sobě, vynahradit předlouhou covidovou pauzu. Hrát budou nejen v květnu a červnu, ale také částečně o prázdninách v červenci a srpnu.

12.02.2021

Za týden začíná 19. ročník festivalu Malá inventura

Festival Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů nového divadla uplynulého roku. Největší pražský svátek nového divadla, jehož devatenáctý ročník proběhne v termínu od 19. do 27. února 2021, se díky současné situaci představí v trochu jiné podobě. Malou inventuru zahájí streamovaný kabaret PiNKBUS, diváci se mohou těšit na komentované online prohlídky pražských nezávislých scén 360° kamerou, na festivalovém webu bude tentokrát speciální Covid-19 edice burzy projektů s názvem Sbal ho!, proběhne také série Život On Air, speciální vydání rozhovorů Jiřího Šimka a Emila Rothermela s výraznými osobnostmi umělecké veřejnosti.