17.02.2021 12:46

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční online

Studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění pořádají již 31. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který se uskuteční ve dnech 23. - 27. března 2021. Letos online!

Festival každoročně doprovází komunikační téma. Pro 31. ročník nese název JUMP! Festival má za sebou 30 let a nyní je třeba skočit. Skok jako manifestace odvahy, jako oproštění se, jako bod v prostoru a čase. Musíme zhodnotit, co jsme se naučili od předchozí generace, opustit dnešní rozbouřené vody a udělat
vlastní krok.

Skáčeme do něčeho nového a neznámého. Co přinesou další roky? Jaké budou možnosti? A vůbec, co nás vlastně čeká? To se člověk nikdy nedozví, pokud neskočí!

Budoucnost si vyžaduje volbu. #JumpOrDie

Ředitelem festivalu stejně jako v předchozích dvou letech zůstává doc. MgA.
Michal Zetel, Ph.D.. Ambasadorkou festivalu se pro tento ročník stala prof. Mgr. Emília Vášáryová, úspěšná herečka a čestná doktorka JAMU, která měla být ambasadorkou festivalu již v minulém roce. Ten se však nemohl realizovat z důvodu pandemie Covid-19, a proto jsme rádi, že naši nabídku přijala i pro ročník aktuální.

V průběhu ledna 2021 bylo z 19 přihlášených škol vybráno 11, které se stanou součástí hlavního programu festivalu. Mezi vybranými školami jsou zástupci z Arménie, Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Srbska, Švýcarska a České republiky.

Kromě hlavního programu je také připraven bohatý doprovodný program v podobě diskusí s odborníky a několika unikátních koncertů lokálních kapel. Jako tradičně budou připraveny také slavnostní ceremoniály.

Jedním z výstupů doprovodného programu bude ENC: STAGE!. Den před samotným zahájením festivalu bude možné si z pohodlí domova vychutnat živý přenos koncertů ze dvou brněnských klubů.

V současné situaci jsme sice nuceni přesunout festival do online prostředí, ale jsme odhodláni i přes to přinést divákům co nejkvalitnější zážitky. Konkrétnější informace o programu festivalu vám podáme v další tiskové zprávě a také na sociálních sítích festivalu, facebooku SETKÁNÍ/ENCOUNTER, instagramu @setkani_encounter a již brzy také na webu www.encounter.cz

Autor článku: Petra Hlaváčková

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční online

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.