14.11.2019 14:58

Michal Zetel skončí v srpnu ve funkci ředitele Slováckého divadla

Osmatřicetiletý Michal Zetel skončí k 31. srpnu příštího roku na vlastní žádost ve funkci ředitele Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, jehož vypsání připravuje město, které je zřizovatelem divadla. Novinářům to dnes řekl uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha.

Podle Zetela vzešlo plánované ukončení spolupráce z jeho vlastního rozhodnutí. Odmítl, že by na něj město v této věci nějak tlačilo. „Rozhodl jsem se, že asi chci dělat ještě trošku jiné věci a plánuji návrat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde bych chtěl rozšířit svoji působnost. A samozřejmě taky bych se chtěl více věnovat režii na volné noze," řekl Zetel.

Radnice začne v nejbližší době připravovat výběrové řízení na nového ředitele. Výběrová komise by podle Blahy měla být složena především z divadelních odborníků. „Potenciální uchazeči zcela jistě jsou někde dneska vázáni, někde pracují, a musí se z toho úvazku vyvázat. Z tohoto pohledu je dost pravděpodobné, že ten termín může být i šibeniční. Na druhou stranu s panem ředitelem jsme domluveni, že pokud v rámci převzetí divadla novým ředitelem bude potřeba delší časový prostor, tak na tom budeme dále spolupracovat," uvedl starosta.

Na konci letošního roku skončí Zetel i v roli uměleckého ředitele divadla. V této funkci ho od 1. ledna nahradí Lukáš Kopecký, který je absolventem Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) v Brně a momentálně působí jako režisér v Českém rozhlase Brno. Zkušenosti má ale i jako divadelní režisér.

Ředitelem divadla jmenovali Zetela radní města v září 2014 na základě výběrového řízení. Do funkce nastoupil v září 2015, kdy v ní vystřídal dlouholetého ředitele uherskohradišťské scény Igora Stránského.

Slovácké divadlo eviduje každoročně zhruba 8000 předplatitelů. Díky tomu je zapsáno v České knize rekordů jako scéna s nejvíce předplatiteli v tuzemsku.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: Viktor Chrást, dr