15.03.2023 20:57

Mladí divadelníci uvedou v brněnském Divadle Radost původní muzikál Tři v sauně

Mladí divadelníci uvedou na scéně brněnského Divadla Radost původní muzikál Tři v sauně aneb může láska na jednu noc trvat celý život? Vypráví příběh Karla, Valerie a Rudolfa, kteří se zrovna nacházejí v krajních životních situacích a zdánlivě náhodně se setkají v sauně hotelového wellness centra. Na rozdíl od obvyklého repertoáru Divadla Radost, který cílí na děti a mládež, je představení určené divákům nad 15 let. Premiéru divadlo odehraje v pátek 17. března v 19:00, uvedla dnes Nina Šerá z Divadla Radost.

„Představení vzniklo někdy na konci roku 2019 na základě toho, že jsme s Petrem Konečným zkoušeli můj předchozí muzikál Chlapec a hvězda. Bavilo nás to a chtěli jsme dál tvořit spolu," řekl spoluautor muzikálu a člen souboru divadla Matěj Tauš. Pro písně, které psali, chtěli Tauš s Konečným najít nějaký spojující prvek. Přemýšleli nad tvorbou uceleného alba. „Nakonec jsme se ale rozhodli jít cestou muzikálu, protože ten může sdělit ještě více," uvedl Tauš. Písně zahrnuté v inscenaci by se podle něj daly žánrově popsat jako jazz a rock, spíše ale jde o samostatný muzikálový žánr.

Tvůrčí tým, které na scéně Radosti pouze hostuje, vnímá od divadla velkou podporu. „Divadlo nám moc pomohlo například zapůjčením techniky, kterou bychom si nemohli dovolit. Náš rozpočet byl velmi napjatý," řekl Tauš.

Spolupráci si chválí i divadlo. „Bude to boží! Něco dost jiného než se běžně na jevišti našeho divadla odehrává, ale boží!" uvedla v pozvánce pro diváky a novináře Šerá.

Část obsazení muzikálu mohou diváci Radosti znát z jiných představení. Jde například o Matěje Tauše nebo Gabriela Kulíška a Pavla J. Riedla. „Zbytek bude překvapení i pro nás," dodala Šerá.

https://divadlo-radost.cz/