14.08.2015 14:58

Mladoboleslavské divadlo bude dočasně řídit Janeta Benešová

Mladá Boleslav pověřila dočasně vedením městského divadla Janetu Benešovou, která v minulosti vedla divadlo v Děčíně. Stávající ředitel mladoboleslavského divadla František Skřípek odchází na konci srpna po 21 letech z funkce na vlastní žádost do důchodu. Benešová bude řídit divadlo do doby, než město ve výběrovém řízení vybere nového ředitele. ČTK to dnes řekl tiskový pracovník města Pavel Šubrt.

Benešová nastoupí do vedení divadla v září. "Paní Benešová byla mimo jiné ředitelkou děčínského divadla. V děčínském divadle na postu ředitelky zažila práce všeho druhu, od péče o předplatitele, výběr repertoáru, manažerské činnosti i třeba komunikaci s radnicí a školami. Pracovala také na produkci prvního kulturního portálu scéna.cz.," řekl ČTK Šubrt.

Výběrové řízení na nového ředitele divadla bude vyhlášeno na jaře příštího roku, do funkce by měl potom nastoupit v srpnu. "Šlo především o zachování kontinuity v chodu divadla, které je ve velmi dobré kondici a nemáme zájem zde provádět žádné razantní změny. Na výběru paní Benešové jsme se po řadě konzultací a schůzek dohodli s celým vedením divadla," uvedl náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek (TOP 09).

Městské divadlo Mladá Boleslav

Autor článku: ČTK: apn, jpt

Mladoboleslavské divadlo bude dočasně řídit Janeta Benešová