17.11.2017 17:10

Vladimír Morávek se jako režisér s Husou na provázku rozloučí kabaretem Na protest

Umělecký šéf brněnské Husy na provázku Vladimír Morávek, který na konci roku odchází z funkce, se jako režisér rozloučí autorským představením Na protest: Pokoj lidem dobré vůně. Premiéru má dnes večer. Morávek novinku charakterizuje jako "kabaret o divadle, fenoménu standing ovation v Brně a nudě rovněž tam".

Morávek v inscenaci pracuje s texty Radomila Matznera a Michaila Bulgakova, jehož Divadelní román prochází jako červená nit celou 50. sezonou Husy na provázku. Inscenace stojí na mladých hercích, kteří do angažmá přišli v nedávné době z Janáčkovy akademie múzických umění.

Speciální uvedení inscenace Na protest připravují divadelníci na 30. prosince. Stane se součástí výročního plesu Husy na provázku, který je zároveň rozloučením s Morávkovou érou.

Uznávaný režisér vede Husu na provázku od roku 2005. Letos se v divadle objevily nesváry a Morávek se rozhodl na konci roku, tedy v půli jubilejní sezony, odejít. Jméno jeho nástupce ještě není známé, město Brno vypsalo výběrové řízení na šéfa Centra experimentálního divadla, pod které Husa na provázku spadá.

https://www.provazek.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, dr