30.06.2022 14:21

Moravské divadelní léto pokračuje

Moravské divadelní léto pokračuje. V srpnu se Moravské divadlo vydá na Kočování po kraji a na konci léta obsadí Korunní pevnůstku

Po červencových divadelních prázdninách se herci a zpěváci z Moravského divadla znovu rozjedou na Kočování po kraji, v rámci kterého zavítají s oblíbenými tituly do okolních obcí, a před zahájením nové sezony odehrají od 24. do 27. srpna ještě čtyři open air představení na Korunní pevnůstce. Dohromady s červnovou letní scénou na Výstavišti Flora tvoří tyto dva projekty festival pod širým nebem s názvem Moravské divadelní léto, který doposud navštívilo bezmála pět a půl tisíce diváků.

Od května se divadelní Kočování zastavilo v Kroměříži, Čechách pod Kosířem, Náměšti na Hané, Tovačově a Uničově, kde měli diváci možnost zhlédnout Sluhu dvou pánů, Noc na Karlštejně a Revizora.

Moravské divadelní léto v parku na Výstavišti Flora, na němž se podílelo také Divadlo na Šantovce, včera skončilo. Od 5. června se na letní scéně vystřídaly dvě desítky převážně komediálních inscenací, včetně tuzemských i zahraničních hostů. Pozvání přijaly např. olomoucký divadelní spolek Ensemble Damian, brněnské divadlo MALÉhRY, Divadlo Na Zábradlí a Komorní divadlo Kalich. Bratislavské divadlo GUnaGU přivezlo komedii Riaditeľky zemegule a KTO Teatr Krakow poutavou nonverbální inscenaci Peregrinus. Na své si přišly i děti na akci Dopoledne s divadlem. Fanoušci kapely 4GOOD s Natálií Tichánkovou zase dorazili na debutovou show spojenou se křtem alba.

Moravské divadelní léto – Kočování

Čt 18. 8. | 19:00 Splašené nůžky (Velká Bystřice)
Ne 21. 8. | 20:00 Noc na Karlštejně (Žďár nad Sázavou)
Pá 26. 8. | 19:00 Revizor (Brodek u Prostějova)
So 27. 8. | 19:00 Komorní koncert (Plumlov)
Út 30. 8. | 19:00 Podskalák (Prostějov)

Srpnové kočování zahájí ve čtvrtek 18. srpna v amfiteátru ve Velké Bystřici interaktivní detektivka Splašené nůžky. Děj se odehrává ve stejnojmenném kadeřnictví, v jehož sousedství dojde k vraždě a pachatele pomáhají usvědčit sami diváci.

Výjimkou z kočování po Olomouckém kraji je zastávka ve Žďáru nad Sázavou, kam soubor opery a operety Moravského divadla v neděli 21. srpna přiveze populární muzikál Noc na Karlštejně.

Satirickou komedii N. V. Gogola Revizor v režii Jany Paulové uvidí návštěvníci v pátek 26. srpna v Brodku u Prostějova.

http://www.moravskedivadlo.cz/

Autor článku: Pavlína Dočkalová