25.05.2021 15:25

Moravské divadlo Olomouc bude pro diváky v kraji vypravovat autobusy

Umožnit příznivcům divadla z Olomouckého kraje, aby se pohodlně dostali na představení – takový je cíl pilotní akce projektu Mobilita za kulturou, u jehož zrodu stálo vedení Moravského divadla a zástupci Olomouckého kraje. Moravské divadlo bude pro skupiny zájemců o vybraná představení vypravovat autobusy, které diváky pohodlně dovezou na představení a po jeho skončení dopraví zase zpátky.

„Chceme, aby si naše představení mohli vychutnat diváci z dalších měst v našem kraji. Víme, jaký problém představuje večerní doprava po skončení představení, kdy potřebné spoje nenavazují. Navíc, když si taková skupina diváků objedná dopravu po vlastní ose, je to finančně nevýhodné. Rozhodli jsme se tedy ve spolupráci s Olomouckým krajem zajistit diváckým skupinám dopravu zdarma,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. „Víme, že kulturní instituce v kraji bojují o finanční prostředky. Letošní podpora Moravského divadla je ze strany kraje rekordní. Usilujeme o to, aby se výrazně posílila celokrajská funkce olomouckého divadla, a zajištění dopravy pro diváky ze vzdálenějších míst je krokem, který může otevřít divadlo publiku z dalších měst v našem kraji,“ uvedl náměstek pro kulturu a památkovou péči Jan Žůrek.

Podmínkou pro svoz zdarma je minimální odběr 30 kusů vstupenek, maximálně je pak možné objednat 50 vstupenek. Nástupní místo cesty se musí nacházet v Olomouckém kraji a vybrané představení musí být z produkce Moravského divadla. Po skončení představení je zajištěna doprava zpět k nástupnímu místu. Vedení divadla v těchto dnech začalo oslovovat vybrané obecní úřady v Olomouckém kraji a rovněž domovy a kluby seniorů, které dlouhodobě pořádají zájezdy do divadla „Celková částka dotace je omezená, proto doporučujeme všem, které jsme již oslovili, i těm, které možnost dopravy do Moravského divadla zaujala, aby nás kontaktovali co nejdříve,“ upozornil ředitel Gerneš. Zájemci nás mohou písemně kontaktovat na e-mailu: pokladna@mdol.cz.

http://www.moravskedivadlo.cz/

Autor článku: David Kresta

Moravské divadlo Olomouc bude pro diváky v kraji vypravovat autobusy

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.