10.07.2017 09:32

Moving Station Plzeň – konkurz (performeři/rky a herci/ečky)

Johan - centrum pro kulturní a sociální projekty v Plzni vypisuje výběrové řízení na performery/performerky či herce/herečky do divadelního projektu pro vlastní programovou sekci Mezinárodního festivalu DIVADLO 2017.

Původní autorskou inscenaci s pracovním názvem „Internet věcí“ pro festival připravuje rezidentní režisér Jiří Honzírek. Premiéry a reprízy se odehrají 12., 13. a 14. září 2017 v prostoru Moving station Plzeň.
Výzva je určena angažovaným umělcům a umělkyním otevřeným hledání nových výrazů a forem. Žánrové zkušenosti či typ uměleckého vzdělání nejsou důležité. Jde nám o vytvoření odhodlaného a odvážného týmu, jehož členové budou schopni zúročit své dosavadní zkušenosti pro nový, originální tvar.

Datum konání konkurzu: 19. a 20. 7. 2017 mezi 11 a 17 hod. Konkrétní časy budou dohodnuty individuálně podle potřeb přihlášených.
Termín zkoušení: 21. 8.–12. 9. 2017

V případě zájmu pošlete stručný životopis rozměru jedné A4 a stručné povídání o tom, proč vás projekt zaujal, na E jirkahonzirek@gmail.com.

Budeme vás poté kontaktovat.

INTERNET VĚCÍ
Popelnice, která dá vědět, když potřebuje vyprázdnit. Trouba, která dopeče jídlo přesně v čase vašeho příchodu domů. Vana, která se napustí do teploty, jíž máte rádi. Rádio, které pochopí vaši náladu a pustí vhodnou uspávací hudbu. Žárovka, která si zvolí takovou intenzitu svícení, aby nepřekážela jasu obrazovky. Proč ne? Máme rádi své uživatelské zážitky. Kdo ale určuje, které ze zážitků jsou ty opravdu potřebné? My? Je naše občanská společnost natolik odpovědná a rozvinutá? Podílíme se na internetu věcí? Nebo necháváme rozhodovat firmy a politiky? Necháváme je rozhodovat, které věci napojí na internet? Napojí budoucí Babišův ministr vnitra na internet pouliční lampy, aby nám hlásily, že kolem nich prošel cizinec? Napojí chodníky, aby pípaly, až po nich půjde muslim? Napojí slunce, aby svítilo jen na našince? Česko má již nyní v přepočtu na počet obyvatel nejvíce policistů v Evropě a akreditovaný bakalářský obor Pilot dronu. Tohle je vážná zkouška občanské dospělosti, trenažér schopnosti být svobodní.

Místo konání: Kulturní prostor Moving Station, Koperníkova 56 (Most Ivana Magora Jirouse), Plzeň-Jižní předměstí.

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz