16.11.2022 14:18

Muzeum loutkářských kultur chystá andělský advent s loutkami

K navození té správné vánoční atmosféry připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi i letos pro své návštěvníky speciální adventní program. Jako každoročně se můžete těšit na oblíbenou mikulášskou nadílku přímo v muzeu, vánočního Anděla splněných přání, loutkové divadelní představení s vánoční tematikou nebo večírek pro seniory. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek!

Anděl splněných přání
Adventní program v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi odstartuje první adventní neděli 27. 11. 2022 krátce po 17 hodině, kdy  navážeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resslově náměstí a na arkádách Mydlářovského domu opět přivítáme loutkového Anděla splněných přání, na jehož křídlech můžete poslat do světa svoje nejtajnější přání a prosby. Jako obvykle je připraven program pro děti včetně „perníčkového“ workshopu i občerstvení pro rodiče.

Za Mikulášem do muzea
V pondělí 5. prosince od 15 do 19 hodin pak bude čekat na děti Mikuláš společně s andělem a  čertem v „nebeské komnatě“ na půdě Mydlářovského domu. Pokud tedy ještě sháníte pro své ratolesti Mikuláše, je možné přihlásit se v MLK telefonicky na čísle 469 620 310 nebo osobně a rezervovat si nadílku přímo v muzeu. Mikulášská nadílka zážitků bude letos opět spojená s drobnými úkoly v expozici, vánočními workshopy a zdobením perníčků. Cena za mikulášské "služby" pro jednu rodinu je v letošním roce 300 Kč a zahrnuje i volný vstup na oba mikulášské workshopy plus malý dárek.

Ovečka betlémská
Tradiční vánoční loutkové představení se letos uskuteční již v neděli 11. prosince od 15 hodin. Pohádka Ovečka betlémská v podání herců z pražského Studia Damúza zprostředkuje pohled na vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Vstupenky na  divadelní představení si doporučujeme rezervovat předem, kapacita sálu je omezená.

Adventní odpoledne a ochutnávka cukroví
Ve středu 14. prosince od 14 do 17 hodin připravilo muzeum ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet! a Městskou knihovnou Chrudim Adventní odpoledne (nejen) pro seniory. Návštěvníci se vedle ochutnávky vánočního cukroví mohou těšit na koledy zpívané dětmi z mateřské školy Na Valech, koncert klasické hudby v podání studentů Konzervatoře Pardubice, komentovanou prohlídku muzejní expozice s dopomocí a speciální workshop zaměřený na práci se vzpomínkami.

Muzeum loutkářských kultur Chrudim

Autor článku: převzato z webu puppets.cz