12.07.2018 14:03

Muzikál Mefisto produkce Divadla Hybernia slavil úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

Muzikál Mefisto byl tento rok vybrán, aby zahajoval mezinárodní festival DIMF 22.6.2018 v Daegu v budově Opera House. Daniel Barták představitel dvojrole Andreucia a Fausta získal na festivalu hlavní cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Prestižního festivalu DIMF se od 22.6. do 25.6.2018 i tentokrát zúčastnily muzikály ze všech koutů světa (jako například Flashdance (Londýn), I Love Piaf (Francie) atd.) V této světové konkurenci je úspěch Daniela Bartáka a celého souboru muzikálu Mefisto obdivuhodný.

A protože Divadlo Hybernia od záři opět hraje muzikál Mefisto, máte jedinečnou možnost shlédnout tento oceňovaný muzikálový počin.

http://www.hybernia.eu/

Autor článku: Tereza Svobodová, foto: Divadlo Hybernia

Muzikál Mefisto produkce Divadla Hybernia slavil úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

Zahraniční divadlo

13.09.2018

Bábkarská Bystrica TOUR 2018

Je nám cťou privítať vás všetkých na festivale Bábkarská Bystrica TOUR 2018 v Banskej Bystrici! Medzinárodný festival súčasného bábkového umenia pre deti a pre dospelých prichádza s 22 predstaveniami. Na festivale sa zúčastnia divadlá z 9 krajín Európy a sveta. Sme veľmi radi, že historicky po prvý raz privítame súbory z Latinskej Ameriky, Holandska a z východnej časti Európy, z Bieloruska.

01.09.2018

Vanessa Kirby zve do kina Aero na svůj osudový večírek v moderní verzi slečny Julie

Nová, už 10. sezóna cyklu přenosů britského divadla do světových kin začíná stylově – pohlednou a dynamickou moderní adaptací Strindbergovy klasiky Slečna Julie. Mladá dramatička Polly Stenham přepsala Strindbergovo dílo z moderního, feministického pohledu, režie se chopila odbornice na dramata nešťastných žen Carrie Cracknell a titulní roli dostala Vanessa Kirby, jež se rolí tápající party girl (princezny Margaret) proslavila v seriálu The Crown.

28.08.2018

Začíná veletrh Tanzmesse, i letos s českým zastoupením

Každé dva roky se koncem srpna v německém Düsseldorfu koná přehlídka spojená s uměleckým veletrhem specificky zaměřeným na současné taneční umění. Tanzmesse je největší událost svého druhu v Evropě, na níž se setká takřka 2000 oborových profesionálů, kteří přijedou z více než 50 zemí celého světa.  Česká republika mezi nimi nebude chybět. Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je už tradičním účastníkem Tanzmesse, a tak jako v minulých letech prezentuje český současný tanec ve spolupráci s Tancem Praha a slovenskými partnery zastoupenými letos Divadelním ústavem Bratislava.