27.02.2012 21:31

Muzikál na Vinohradech bude, Amadeus až v příští sezoně

Muzikál Jak udělat kariéru snadno a rychle, s jehož premiérou na začátku příští sezony počítá dosavadní umělecký šéf Divadla na Vinohradech (DNV) Martin Stropnický, se na této scéně letos v říjnu objeví. Inscenace Amadea, kterou měl na konec května připravit Vladimír Morávek, byla pozastavena. Ujme se jí pro uvedení v příští sezoně režisér uměleckého týmu Tomáše Töpfera, který se na základě výběrového řízení vypsaného pražským magistrátem ujme 1. září funkce ředitele divadla.

"Tomáš Töpfer požádal současného ředitele Jindřicha Gregoriniho, zda chystané inscenace lze ještě v této přípravné fázi pozastavit tak, aby nové umělecké vedení mohlo realizovat svou vizi a projekty již od počátku svého nástupu, tedy od 1. září. Obě inscenace zůstanou v repertoáru divadla. Muzikál bude mít premiéru v říjnu 2012 v nezměněné podobě, Amadea se ujme režisér nového týmu," oznámila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí divadla Zuzana Paulusová.
"Režisér Morávek je kreativní a respektovaný umělec, jehož dosavadní tvorbu nové vedení v nejmenším nezpochybňuje, avšak jeho poetika není v souladu s koncepcí, která zvítězila ve výběrovém řízení," uvádí se v ní.
Hudební americkou satirickou komedii Jak udělat kariéru snadno a rychle bude na Vinohradech režírovat Radek Balaš, který bude i jejím choreografem. Na jevišti se v ní mají objevit například Michal Novotný, Jaromír Meduna, Barbora Poláková, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Pavel Batěk, Veronika Žilková, Jaroslav Satoranský, Kateřina Brožová, Jana Stryková a Lucie Polišenská.

"Snažíme se dramaturgický plán konzultovat, projít uzavřené smlouvy. Aby to bylo ekonomické, ale na druhou stranu aby nové vedení nereprezentoval příští sezonu někdo jiný," řekl minulý týden ČTK Töpfer, který chce při svém působení ve vedení vinohradské scény oslovovat svou "krevní skupinu".
Z Fidlovačky Töpfer odvede uměleckého šéfa Juraje Deáka, který bude v DNV režírovat. Svůj post ředitele posílí šéfdramaturgem Janem Vedralem, který už na Vinohradech dvakrát v 80. a v 90. letech působil, a ekonomkou Radkou Pipkovou. Ta byla v letech 1995-2006 správní ředitelkou Městských divadel pražských.

Autor článku: ČTK: bor, mkv

Muzikál na Vinohradech bude, Amadeus až v příští sezoně