03.02.2022 16:15

Naivní divadlo Liberec se představí v Remeši

Na třetí pokus, po více než dvouleté pauze způsobené pandemií covid-19, vyjíždí Naivní divadlo Liberec na zahraniční zájezd. O víkendu 5. a 6. února 2022 je uvítá festival umění FARaway ve francouzské Remeši. Celkem čtyřikrát zde uvede inscenaci pro nejmenší děti od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Ta patří v NDL mezi nejúspěšnější hry, od své premiéry v roce 2019 získala řadu prestižních ocenění (Cena Erik za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci sezóny 2018–2019, Cena Divadelních novin za tvůrčí počin sezóny 2018–2019 v kategorii Loutkové  výtvarné divadlo aj.). Na speciálně upraveném jevišti, v těsné blízkosti diváků, vzniká postupně velká železnice a odvíjí se příběh pejska, který během pátrání po své psí kamarádce překonává strach z neznáma a vrhá se po hlavě vstříc velkému železničnímu dobrodružství. Představení, určené těm opravdu nejmenším divákům, je téměř beze slov, o to více však plné zvuků, nálad a pocitů. Zážitek navíc umocňuje kontaktní jeviště, kolem kterého děti sedí a mají tak celé dění téměř na dosah.

Studiovou inscenaci připravil v NDL tvůrčí tým režisérky Michaely Homolové a autora Víta Peřiny s výpravou Roberta Smolíka a hudbou Filipa Homoly. Na jevišti pak září čtyři skvělí protagonisté – loutkáři i muzikanti – Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora a Antonín Týmal.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová