02.01.2018 09:57

Naivní divadlo v Liberci vytvořilo inscenaci podle Duhové pohádky

Scénická koláž nazvaná Žluté - modrá - zelený bude první letošní novinkou Naivního divadla v Liberci. Vznikla podle oceňované knihy Daniely Fischerové Duhové pohádky. V předpremiéře uvede divadlo inscenaci ve čtvrtek, premiéra bude v sobotu. ČTK to dnes sdělil dramaturg divadla Vít Peřina. Experimentální představení je určené pro malé děti od tří let, divadlo ho bude hrát ve studiu.

„Je to taková divadelní instalace pro nejmenší dětí, kdy trojice herců Michaela Palaščáková, Miroslava Bělohlávková a Antonín Týmal předvádějí a vyprávějí krásné verze pohádek paní Fišerové," řekl Peřina.
Duhové pohádky jsou podle něj pro malé děti takovou knihou Genesis o stvoření světa. „Slunce má na začátku svět pustý, prázdný a bezbarvý a jak se mu to nelíbí, postupně ho zabydluje barvami a životem, a také různými vlastnostmi a emocemi," uvedl dramaturg.
Stejně jako v knize i v představení, které režíruje Filip Homola, bude scéna na počátku prázdná a hlavní postavou několika příběhů bude Slunce. „Formou propojení krásného textu, estetického výtvarného řešení a minimalistické hudby vzniká divadelní zážitek vhodný pro děti od tří let," dodal Peřina.

http://www.naivnidivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: knt, dr