06.09.2017 18:54

Národní divadlo Brno zahájilo sezonu koncertem na Zelném trhu

Melodie z opery Nápoj lásky od Gaetana Donizettiho dnes zahájily sezonu Národního divadla Brno. Spolu s dalšími úryvky z aktuálního repertoáru a připravovaných novinek zazněly pod širým nebem na Zelném trhu. Zahajovací koncert se v minulých sezonách konal na piazettě před Janáčkovým divadlem. V létě se tam však propadla dlažba.

Zaplněné náměstí dnes vyslechlo také například Šperkovou árii z Fausta a Markéty od Charlese Gounoda v podání Pavly Vykopalové, jedné z hvězd brněnského operního souboru. Zazněl také sbor čertů Sláva zlatu mocnému z opery Antonína Dvořáka Čert a Káča.

Vystoupily desítky umělců - orchestr, sbor, sólisté opery i baletu. Umělečtí šéfové jednotlivých souborů Národního divadla Brno lidem na Zelném trhu řekli, co pro ně v nové sezoně chystají. Balet uvede třeba West Side Story na brněnském výstavišti, činohra chystá Rozmarné léto v šapitó v Lužánkách. Ostatní produkce najdou zázemí v Mahenově divadle a Redutě. Janáčkovo divadlo, největší z budov, prochází rekonstrukcí. „Budeme také putovat po stopách Homérovy Odsyssey," řekl umělecký šéf činohry Martin Františák. Z připravovaných inscenací zmínil ještě klasickou tragédii - Marii Stuartovnu od Friedricha Schillera.

http://www.ndbrno.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, kš