10.10.2022 13:20

Nová inscenace Divadla Tramtarie slibuje hlavně velkou dávku humoru

Tramtarie vstoupila do své 19. sezóny a hned nabízí žhavou novinku. Komedie Horory z manželských ložnic vznikla pod režijní taktovkou Hany Marvanové a zve diváky, aby nahlédli do životů čtyř manželských párů, které se své stereotypní vztahy rozhodly pořádně okořenit. Premiéra proběhne 11. října v 19 hodin v Divadle Tramtarie.

Nová komedie Vladislava Kracíka Horory z manželských ložnic sice svým názvem svádí k myšlence, že je snad čeho se bát, tak tomu ale opravdu není. Právě naopak. Divákům totiž slibuje pořádnou dávku humoru, milostných pikantností, ale taky nečekaných zvratů. Inscenace vznikla pod vedením režisérky Hany Marvanové, která s Tramtarií nespolupracuje poprvé. Stojí totiž i za inscenací Nebezpečné známosti, které má divadlo na repertoáru od června 2021. Výtvarné stránky inscenace se ujal scénograf a kostýmní výtvarník Jan C. Löbl, jehož originální vizuální pojetí znají diváci Tramtarie například z inscenací Kabaret nahatý Shakespeare, Tři mušketýři nebo právě již ze zmíněných Nebezpečných známostí. Hudební složku má pak na svědomí dvorní skladatel Divadla Tramtarie Martin Peřina.

„ Nová inscenace vypráví příběhy čtyř zcela odlišných párů. Čtyři povídky o zdánlivě ideálních manželstvích, ve kterých ovšem něco schází... jak po společných letech nastartovat vzájemnou touhu? Povídky jejichž ústředními motivy jsou křehkost lidských vztahů a úsměvné sexuální libůstky jsou skvělým materiálem pro zábavnou a překvapivou divadelní inscenaci,“ uvedla režisérka Hana Marvanová.

Hlavními protagonisty inscenace Horory z manželských ložnic  jsou čtyři manželské páry. Tyto dvojice nespojuje pouze život v jednom sousedství, ale také fakt, že jim to „tak trochu“ neklape v ložnici. Zatímco jedni o svých utajovaných a dosud nesplněných touhách přemýšlejí a hledají cestu, jak o nich mluvit, jiní zatím vůbec netuší, že by se i jich mohly nějaké ty sexuální výstřelky týkat. Inscenace Horory z manželských ložnic nabídne pohled na čtyři páry, které se rozhodly pozvat si do ložnice své sexuální fantazie a pokusit se tak zachránit své vztahy, kterým doteď vládla nuda a stereotyp. Situace plné humoru a nečekaných zvratů vezmou diváky na okružní jízdu po sexuálních úchylkách, ale hlavně po mezilidských vztazích, které se z různých důvodů ocitají na pokraji své existence.

„Komedie Horory z manželských ložnic je v první řadě komedií ze života, ve které se s trochou sebeironie může poznat každý, kdo je nebo byl ve vztahu, který trval více než dva, tři roky. Víc než ložnicím se totiž náš příběh věnuje partnerským vztahům, jejichž fáze a konkrétní podoba se v těch manželských postelích „pouze“ celkem čitelně zrcadlí. Naše komedie je tak plná černého humoru, komických neporozumění, ale také tragických minutí a selhání. To vše je namícháno v jeden zábavný divadelní koktejl, který věřím, že bude naše diváky bavit,“ uvedl autor inscenace Vladislav Kracík.

Režisérkou inscenace je Hana Marvanová, dramaturgem Vladislav Kracík. Hrají Dominika Hrazdílková, Miroslav Černý, Petra Konev Čiháková, Vít Pištěcký a Marek Zahradníček. Autorem scény a kostýmů je Jan C. Löbl. Hudbu k inscenaci složil Martin Peřina.

Vladislav Kracík: Horory z manželských ložnic / komedie

Premiéra: 11. 10. 2022 v 19:00 v Divadle Tramtarie

https://divadlotramtarie.cz/

Autor článku: Vlasta Pechová