04.09.2017 22:27

Nová šéfka Divadla Radka Brzobohatého přidá na repertoár klasiku

Dvě nové řady připravuje ve své dramaturgii Divadlo Radka Brzobohatého. Jedna z nich je klasika, kterou chce nové vedení divadla přilákat další diváky. Dvě neděle v měsíci bude divadlo uvádět odpolední pohádky pro rodiče s dětmi. Novinářům to dnes řekla nová majitelka a ředitelka divadla Romana Goščíková Janáková. První premiérou divadla zaměřeného dosud především na komediální představení, bude 8. září inscenace Petr a Lucie. Slavným dílem Romaina Rollanda chce Goščíková zahájit právě klasickou řadu.

Vystudovaná herečka, která v poslední době působila také jako moderátorka, bude v inscenaci sama hrát. Režii má Lukáš Burian, umělecký šéf souboru. Do klasické řady dále bude patřit Orwellovo 1984, Maryša nebo Dvanáct rozhněvaných mužů.

Goščíková do divadla nesoucího jméno oblíbeného českého herce přišla ke konci minulé sezony, kdy ho převzala po vdově po Brzobohatém Haně Gregorové. Přinesla s sebou některé tituly, které uvádělo její zájezdní Divadlo různých jmen. Přivedla také některé herce, kteří s divadlem spolupracovali, a spojí se s okruhem herců Divadla Radka Brzobohatého. Stálý soubor divadlo nemá, všechna představení se připravují projektově, řekl ČTK Beran. S Goščíkovou hrála v jejím divadle třeba Valérie Zawadská, která se objeví v příští premiéře, komediální detektivce Parfém v podezření. Hru francouzského autora Bruna Druarta režíruje Jakub Nvota.
Nová ředitelka dnes uvedla, že v repertoáru zůstane většina stávajících inscenací Divadla Radka Brzobohatého. „Pokud o ně bude zájem, budou se hrát a budou se přidávat další," uvedla.

Goščíková pro další připravovanou inscenaci v letošní sezoně angažuje filmového režiséra Karla Janáka, s nímž také spolupracovala v Divadle různých jmen. V srpnu se za něj provdala. Janák připravuje na jaro pro divadlo muzikál, Goščíková dnes nechtěla prozradit jaký. Na závěr sezony představí Divadlo Radka Brzobohatého ve světové premiéře divadelní adaptaci britské filmové komedie. Prý z obavy o to, aby jejímu týmu nechtěl inscenaci někdo přebrat stejně jako v případě muzikálu, její název dnes neuvedla.

http://divadlorb.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, rot