09.11.2022 10:43

Nový projekt 42+PEOPLE začíná premiérou inscenace “WHERE”

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry interpretů po 42 letech. Jako nejnovější premiéru projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvede soubor 19. 11. 2022 ve Studiu Maiselovka choreografií "WHERE" Václava Kuneše.

Premiéra představení dvojice českých tanečníků ve věku 42+. Pilotní ročník zahájí Helena Arenbergerová a Václav Kuneš.

„Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,“ říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

Choreografie: Václav Kuneš
Dramaturgie: Lucie Němečková
Účinkují: Václav Kuneš a Helena Arenbergerová
Hudební supervize: Pierre Urban
Hudební kompilace: Exhausted Modern a další interpreti
Scénografie: Lucia Škandíková
Světelný design: Jan Mlčoch
Kostýmy: Olo Křížová
Délka představení: 40 min
Premiéra: 19. 11. 2022 / 19:30
Reprízy: 20. & 21. & 26. & 27. & 28. 11. 2022 / 19:30
Místo: Studio Maiselovka, Maiselova 25/4, Praha 1

V rámci projektu 42+PEOPLE se můžete těšit také na připravovaný taneční film v režii Jaroslava Brabce a Václava Kuneše. Projekt podporují Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 1, Nadace ČEZ, Státní fond kultury ČR a vzniká ve spolupráci se Studiem Maiselovka.

- BOX -
Soubor současného tance 420PEOPLE patří už 14 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Založili ho Václav Kuneš a Nataša Novotná po návratu z jednoho z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance dala vzniknout značce 420PEOPLE, která má v sobě vepsanou českou telefonní předvolbu a dnes působí na české i mezinárodní divadelní a taneční scéně. Kromě představení pořádá 420PEOPLE pohybové a taneční workshopy i pravidelné akce pro širokou veřejnost ve svém studiu Maiselovka v centru Prahy. Vy sem můžete nahlédnout prostřednictvím lekcí tance, jógy, Capoeiry, či unikátních metod KADAMY, nebo Restart těla.

Více na www.420people.org

Autor článku: Zuzana Rybářová; Foto: Vojtěch Brtnický