07.10.2022 10:13

Ochutnávkové workshopy metody Jacques Lecoq

Ještě dvakrát můžete absolvovat Ochutnávkové workshopy Budilovy divadelní školy vedené špičkovými pedagogy, na nichž zjistíte, co metodou Jacques Lecoq můžete získat.

O metodě JL:

- Francouzská metoda NEZUŽUJE TALENTY do jednoho oboru – celosvětově z ní vycházejí nejen herci či tanečníci, ale také režiséři, choreografové, scénografové, pedagogové, autoři psané tvorby…

- Vede k všestrannosti, ohebnosti, disciplíně, ale zároveň k obrovské svobodě v dramatické tvorbě. Vede k vlastnímu uměleckému vyjádření, neškatulkuje, hledá, v čem je každý tvůrce jedinečný. Stojí zásadně na dynamice pohybu. Zkoumá ustálené divadelní styly a přetváří je do vnímání současného života. Stává se žákům živou oporou, která přesahuje formy.

VYZKOUŠET můžete ještě dvakrát: 15.10. (10-16h) a 12.11. (10-16h)

Tyto workshopy jsou nezávislé na celoročním studiu jsou ale nejlepší cestou ke zjištění zda se metodě JL chcete věnovat celoročně.

O škole:

- BDŠ založila absolventka Mezinárodní divadelní školy Jacques Lecoq Vendulka Burger-Budilová. Prapravnučka Vendelína Budila vystudovala v Paříži ještě za mistrova života, od roku 1995 se vedle umělecké práce věnuje intenzivně po celém světě pedagogice metody JL, v roce 2007 zakotvila v ČR a přijala písemnou podporu k založení Budilovy divadelní školy od Lecoqovy manželky, ředitelky F. L. Lecoq.

- Oproti jiným školám ponecháváme studentům možnost vlastní tvorby i režijního uchopení, prostor pro tvůrčí psaní včetně realizace scénáře divadelního či filmového, podporujeme prosazení vlastních nápadů v interakci vůči pedagogům.

- Školní rok BDŠ odpovídá roku kalendářnímu, po jeho skončení mají tedy studenti prostor k přijímacím zkouškám na další umělecké školy u nás i v zahraničí.

PŘIHLÁŠKU ZAŠLETE NA produkce.budil@gmail.com

KDY: 17. září (proběhlo) / 15. října / 12. listopadu 2022
KDE: Studio Citadela, Praha, Klimentská 16
ČAS: 10:00-16:00
CENA jednotlivých workshopů: 1 500 Kč

Ohlasy studentů:

- Vendulka Burger posouvá metodu J. Lecoqa do současnosti. Učí nás podstatě divadla skrze přirozenost uměleckého pohybu. Líbí se mi, že tak mohu stavět dramatizaci na novém pevném základě. ´Tělo jako podstavec pro slova´ (K.V.)

- Metoda JL mi otvírá dveře ke SVOBODĚ v hereckém projevu. Všechno se dá zahrát. Tělem. A to mě baví. (K.U.)

- Budilova divadelní škola mě umělecky posunula dál a dnes studuji školu v Paříži. (A.J.)

LECOQ NENÍ NUDA

https://www.budil.cz/

Autor článku: Budilova divadelní škola