14.06.2017 13:13

Oprava střechy karlovarského divadla se odkládá na příští rok

Rekonstrukce střechy a fasády Městského divadla v Karlových Varech se odkládá na příští rok. Cena bude také možná vyšší, než projekt předpokládal. Ve dvou výběrových řízeních se nepodařilo vybrat dodavatele, jenž by se vešel do cenového limitu, který město stanovilo, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

„Do prvního výběrové řízení se nepřihlásil nikdo. My jsme trochu změkčili podmínky a do druhého se přihlásily sice dvě firmy, ale s cenovou nabídkou, která je dvakrát vyšší, než byl směrný rozpočet. Ten byl okolo 12 milionů bez DPH," uvedl Klsák.

Radní proto rozhodli o zrušení výběrového řízení. Zároveň prověří projekt, který je tři roky starý. Je možné, že ceny břidlice, která má střechu pokrývat, od té doby výrazně stouply. Za vysokou cenou ale může také být původní extrémně krátký termín dodání stavebních prací, který byl jen okolo dvou a půl měsíce tak, aby se práce vyhnuly hlavní sezoně ve městě.

Podle Klsáka tak město vypíše třetí výběrové řízení s tím, že přípravné práce začnou už na jaře příštího roku a dokončeny budou až po filmovém festivalu, aby se vše stihlo do září příštího roku. Tehdy uplyne termín dotace, kterou chce město na opravu využít a která má pokrýt až 90 procent nákladů.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, hj