26.04.2017 08:58

Osobnosti podporují novou scénu v centru Olomouce, lidé přispěli už přes 120 tisíc korun

Více než 120 tisíc korun už přispěla veřejnost na vznik nového kulturního centra v Olomouci. Prostor s kavárnou, galerií a dvěma divadelními sály otevře DW7 o.p.s. na podzim letošního roku v domě, kde měla dřív zázemí prodejna elektra nebo textilu.

Dárcovská kampaň s heslem „Dolní vám. - Otevřete centrum kultuře!“ probíhá od 7. dubna. „Rozhodli jsme se oslovit veřejnost prostřednictvím oblíbeného portálu Hithit.com,“ popisuje koordinátorka kampaně Simona Vičarová. „Pro přispěvatele to přináší zásadní výhodu - za každou částku obdrží nějakou odměnu. Pro nás je to ale zároveň trochu adrenalinový zážitek. Když se nám nepodaří během 45 dní vybrat půl milionu, všechny peníze poputují zpátky na účty dárců,“ doplňuje Vičarová a upozorňuje, že sbírka končí už 21. května.

Do dneška poslaly více než dvě stovky příznivců projektu dohromady částku 123.180 Kč (aktuální vývoj sledujte na www.hithit.com/dolnivam), což odpovídá zhruba čtvrtině cílové sumy. Kampaň podporují také významná jména nejen z oblasti divadla. „Prostřednictvím videozdravic nás podpořily herecké tváře jako Eva Josefíková, Sandra Pogodová, Robert Mikluš nebo Otakar Brousek ml., pražská divadla Vosto5 a Handa Gote, spisovatel Jaroslav Rudiš, hudebník a skladatel Richard Pogoda, fotograf Jindřich Štreit, divadelní historik Jiří Štefanides nebo bývalý senátor Parlamentu ČR a emeritní rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Josef Jařab,“ představila seznam osobností Vičarová.

Náklady na rekonstrukci vypočítala DW7 o.p.s. zhruba na 3 miliony korun. Spoléhat se tak nemůže jen na internetovou sbírku - kromě soukromých dárců požádala o dotaci město i kraj, který včera odhlasoval projektu podporu ve výši 700 tisíc Kč. „Přesto pro nás zůstává veřejná sbírka naprosto zásadní. Prostor by měl sloužit díky pestrému programu všem generacím a chceme dát lidem možnost se na projektu podílet a být jeho součástí od samého počátku,“ uzavřela Vičarová.

Zaslat finanční příspěvek nebo zjistit více informací můžete na www.hithit.com/dolnivam

Autor článku: Zdeněk Vévoda