12.05.2022 07:14

Platforma Terén uvede remiéru bilingvní inscenace Die Reise režisérky Anny Klimešové

Ve dnech 19 & 20/5 uvede platforma Terén (Centrum experimentálního divadla v Brně) premiéru bilingvní inscenace Die Reise režisérky Anny Klimešové.

Pouť, chůze, překračování hranic, pomalý posun krajinou nemusí být jen cestou domů, ale i cestou k sobě samým. Kráčíme známými poutními cestami, ale také společnou rakouskou a českou historií, procházíme sedimenty naší společné kulturní paměti stejně jako jsme inspirováni texty, legendami a pohádkami, které formovaly či reflektují náš středoevropský region (Franz Kafka, W.G. Sebald, Claudio Magris, Franz Josef I. Jakub Deml, Josef Kroutvor, Josef Váchal, Jürgen Serke nebo autor krvavých románů, temný romantik Heinrich Spiesse).

Scénická mapa vnímání česko-rakouské krajiny, příběhů, které jsou v ní ukryty, a stop, které jsou do ní vepsány. O tom, kdo všechno prošel přes hranici a co se zde odehrálo za příběhy. Autorská bilingvní inscenace vznikla ve spolupráci Terénu a Landestheater Niederösterreich v Sankt Pölten.

Režie: Anna KlimešováDramaturgie: Lukáš JiřičkaScénografie a kostýmy: Zuzana ScerankováHudba a zvuk: Michal CábSvětelný design: Jonáš GarajHrají: Milada Vyhnálková, Matěj Šumbera, Tobias Artner, Marthe Lola Deutschmann

19/5 premiéra & 20/5 první repríza, 19:30, Sklepní scéna CED (Zelný trh 9)

Jazyk: CZ & DEDélka představení: 90 minutVíce na https://jasuteren.cz/archiv/die-reise

Autor článku: Barbora Doležalová