08.10.2019 09:52

Podzimní výměnný cyklus hostování HaDivadla a Studia Hrdinů

Dvě výrazné scény současného alternativního divadla si po několik podzimních večerů vymění svá působiště. Pražští diváci tak budou mít možnost v rámci cyklu hostování zhlédnout tři inscenace brněnského HaDivadla reflektující jeho 44. sezonu: Práce. Tři vybrané inscenace ze svého repertoáru přiveze do Brna Studio Hrdinů.

Maloměšťáci Maxima Gorkého loni na podzim symbolicky odstartovali 44. sezonu HaDivadla. Ikonický text ruského realistického dramatu v režii uměleckého šéfa HaDivadla Ivana Buraje bude prvním hostováním HaDivadla v této sérii na pražských prknech (12. října). Postupně ji doplní listopadové uvedení Prezidentek Wernera Schwaba (22. listopadu) a v prosinci Woyzeck Georga Büchnera (13. prosince)  obě inscenace v režii výrazných osobností spojených se Studiem Hrdinů, Kamily Polívkové a Miroslava Bambuška. 

Pražská scéna přiveze do Brna ve středu 9. října novinku svojí loňské sezony Zdání klame autora Thomase Bernharda. Inscenace v režii uměleckého šéfa Studia Hrdinů Jana Horáka a jeho režijního spolupracovníka Michala Pěchoučka sleduje zápas umělce s vlastní osamělostí a perfekcionismem. Titulní úlohu v ní ztvárnil Ivan Lupták. V prosinci pak Studio Hrdinů navštíví Brno hned dva dny po sobě. 7. prosince uvede v HaDivadle úspěšné monodrama v režii Kamily Polívkové Skugga Baldur ověnčené Cenou Divadelních novin. Scénickou koláž Mimo zápis v režii Ivany Uhlířové složenou z fragmentů textů a deníkových zápisů Paula Klee uvede v HaDivadle 8. prosince

Vzájemné hostování HaDivadla a Studia Hrdinů je přehlídkou inscenací výrazných režijních osobností, průřezem odlišných přístupů k tvorbě a nabízí možnost reflexe témat, která v současnosti na obou alternativních scénách rezonují.

HaDivadlo ve Studiu Hrdinů:

  • Maxim Gorkij: Maloměšťáci (režie: Ivan Buraj)  – 12. 10. ve 20.00
  • Werner Schwab: Prezidentky – 22. 11. ve 20.00
  • Georg Büchner a Miroslav Bambušek: Woyzeck – 13. 12. ve 20.00

Studio Hrdinů v HaDivadle:

  • Thomas Bernhard: Zdání klame (režie: Jan Horák a Michal Pěchouček) – 9. 10. v 19.30
  • Sjón, Kamila Polívková a Tereza Hofová: Skugga Baldur (režie: Kamila Polívková) – 7. 12. v 19.30
  • Ivana Uhlířová a Vojtěch Mašek: Mimo zápis (režie: Ivana Uhlířová) – 8. 12. v 19.30

www.hadivadlo.cz

https://www.studiohrdinu.cz/

Autor článku: Marie Rotnáglová, foto: Woyzeck