06.09.2022 14:19

Pozvánka na akci: PERFORMING DRAMATURGIES | Shared thinking about dramaturgy in dance

Micro and Macro Dramaturgies in Dance (MMDD) je tříletý evropský výzkumný a vzdělávací projekt, který sdružuje šest předních organizací současného tance: Tanec Praha (CZ), Dance House Lemesos (CY), DansBrabant (NL), Bora Bora - dance and visual theatre (DK), Anghiari Dance Hub and Marche Teatro (IT) ve společném zkoumání dramaturgie jako kreativní a společensky uvědomělé praxe prostřednictvím sdílení a spolupráce.

Abychom se mohli podělit o zkušenosti s širší taneční komunitou, rádi bychom vás pozvali na závěrečnou akci projektu s názvem PERFORMING DRAMATURGIES | Shared thinking about dramaturgy in dance, která se bude konat 15. a 16. září 2022 v divadle PONEC a Art Centra Krenovka.

Pokud vás téma taneční dramaturgie zajímá, chcete o něm přemýšlet, diskutovat a porovnávat různé postupy, zaregistrujte se prosím zde.
Více o projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance naleznete zde.

Počátkem září se do Prahy sjedou všichni účastníci intenzivních workshopů projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance uplynulých dvou let, a to jak z ČR, tak 4 dalších zemí – Dánska, Holandska, Itálie a Kypru. Dva dny věnují pokračování ve sdílení výzkumu dvou různých skupin umělců společně s kurátory projektu (z roku 2021 a 2022), aby se pak podělili o zkušenosti s širší taneční veřejností.

Autor článku: převzato z: https://divadloponec.cz/