20.05.2022 10:08

Pozvánka pro divadelní soubory na ukrajinský divadelní festival Melpomene z Tavrije 2022

Letošní ročník festivalu proběhne 10.–19. června (kvůli okupaci Chersonu) na dálku. Zveme divadelní skupiny, aby v těchto termínech uspořádaly jedno představení v rámci tradičního Chersonského městského festivalu.

V současné době je většina zaměstnanců Chersonského regionálního akademického hudebně-dramatického divadla pojmenovaného po Mykole Kulišovi, které je každoročně jedním z organizátorů festivalu, na okupovaném území – v epicentru války, ale chce, aby festival jednou sjednocenou Ukrajinu, která se uskuteční letos.

Doufáme, že budou moci odejít. Chceme, aby Melpomene z Tavrije žila dál. Chceme, aby celý svět věděl, že Cherson byl, je a bude Ukrajinec.

Každé zúčastněné divadlo vystoupí ve svém městě, zemi a na své scéně. Ale žádáme vás, abyste uspořádali tiskovou konferenci nebo o tom řekli na sociálních sítích, abyste svému publiku řekli, že tato hra se odehrává v rámci Mezinárodního divadelního festivalu Melpomene z Tavrije a že Cherson je Ukrajina.

K účasti na festivalu potřebujete: na e-mailové adresy melpomena.tavrii2@gmail.com a piyaiko@gmail.com zašlete: své jméno, město, zemi, plakát hry, kterou si pro festival vyberete a tři fotky z ní.

Tyto informace potřebujeme pro konsolidovaný plakát. Chceme také zveřejňovat informace o vás.

PROSÍM, umístěte hashtag # melpomenatavrii a logo Мельпомена Таврії na plakát svého představení, které se bude konat v rámci festivalu ve vašem divadle. A také (pokud je to možné) informovat média nebo šířit na sociálních sítích zprávy, že se tak děje na podporu ukrajinského Chersonu, Chersonského divadla a festivalu Melpomene z Tavrije.

Tavrija je nejjižnější oblast Ukrajiny, omývá ji Černé moře (včetně Krymu). Region, kde se rozvíjí lodní doprava, cestovní ruch a plachtění. Centrem divadelního života ukrajinské Tavrie bylo město Cherson. Již tradičně se zde konal letní festival – „Melpomene z Tavrie“.

V posledních letech jde o významnou událost regionu, kterou doprovází masopustní průvod, výstavy, koncerty, jarmark mistrů lidového umění, flash moby, performance a další.

Více o festivalu se můžete dozvědět zde: https://uk.wikipedia.org/wiki/Melpomene_Tavrii

Informace o letošním festivalu zde: https://www.facebook.com/groups/melpomenatavrii

Memoáry Melpomene z Tavrije v minulých letech: https://www.facebook.com/kulishatheatre/photos/pcb.2184508095038342/2184507615038390

Stránka ředitele festivalu: https://www.facebook.com/teatrkulisha

Informace o Chersonském regionálním akademickém hudebním a dramatickém divadle pojmenovaném po Mykole Kulishovi (stránka nemusí fungovat kvůli válce): https://teatrkulisha.org/news/melpomeni-tavrii-buti

Zveme vás, abyste se připojili k ukrajinským tradicím a podpořili Ukrajinu!

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/