11.04.2023 20:29

Pražské Divadlo Kalich uvede v září obnovenou premiéru muzikálu Srdcový král

Divadlo Kalich v Praze uvede 14. září obnovenou premiéru muzikálu Srdcový král s hity Elvise Presleyho. Režisérem české inscenace broadwayské muzikálové komedie je Šimon Caban, překlad a české texty napsal Adam Novák. Novináře o tom dnes informovali zástupci divadla na tiskové konferenci.

„Věděli jsme, že Srdcového krále na naše jeviště určitě někdy vrátíme," uvedl producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. „Licence nám umožňuje odehrát ještě 20 repríz. A mně by přišlo jako velká škoda toho nevyužít a nepředstavit tuto opravdu vydařenou muzikálovou romantickou komedii také divákům, kteří se na její první uvedení nedostali, a zároveň nenabídnout její početné fanouškovské základně, jíž si rychle vytvořila, možnost si zážitek z ní zopakovat," dodal. Řekl, že Česko bylo první zemí na světě, která libreto Srdcový král nastudovala v národním jazyce, a to v překladu Adama Nováka.

Hlavní postavou příběhu, který se odehrává v konzervativním americkém státu v malém městečku, je cizinec a kytarista Chad v podání Jana Kříže v alternaci s Přemyslem Pálkem. Chad se zde setkává s opravářkou motorek Natalií, diváci ji mohou spatřit v podání Michaely Tomešové v alternaci s Ninou Horákovou.

„Už prvně, když jsme nastudovávali tuhle skvělou muzikálovou komedii, jsem se na Chada moc těšil," řekl představitel postavy Jan Kříž. „Když jsem se dozvěděl, že se s ním znovu potkám, udělalo mi to upřímnou radost. Už se na něj moc těším," dodal.

Inscenaci divadlo uvádělo již v roce 2016 až 2019, vstupenky na reprízy od září do prosince letošního roku si lidé mohou zakoupit online, předprodej byl již zahájen.

Hity Elvise Presleyho v broadwayském muzikálu doprovázejí adaptaci Shakespearovy romantické komedie Večer tříkrálový, tu převedl do Ameriky 50. let prestižními cenami i nominacemi ověnčený broadwayský libretista Joe DiPietro. Ve scénáři je 24 Presleyho písní

https://www.divadlokalich.cz/

Autor článku: ČTK: kse, mha