02.02.2017 12:54

Přenos derniéry Ovčáčka čtveráčka: 60 kin, projekce záznamů a trailer

Od předminulého týdne, kdy byl oznámen přímý satelitní přenos z derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín, se k projektu připojila další dvacítka kin. Přenos proběhne v úterý 7. února od 17:15 hodin.

Počet participujících kin je momentálně 58. Pražská Lucerna, kino Art v Ostravě či Reduta v Brně měly přenos zcela vyprodaný během několika hodin od zahájení předprodeje. Přidávají proto opakování ze záznamu, který promítnou bezprostředně po konci přímého přenosu ještě 7. února. Další vyprodaná kina jsou v tuto chvíli například Kotva v Českých Budějovicích, kino Na fialce v Říčanech nebo multiplexy GA Cinema ve Zlíně a Cinestar na pražském Andělu. Multiplexy však mají tu výhodu, že mohou dle diváckého zájmu přidávat další sály a pružně tak navyšovat kapacitu, kterou mají na přenos v prodeji, což se také děje. Nejaktuálnější informace naleznou diváci na stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

Organizátoři přenosu dnes představili trailer, který bude nasazen do kin od tohoto víkendu. V traileru účinkuje Jiří Ovčáček, který čte zásadní prohlášení o derniéře kabaretu v areálu bohnické lečebny v Praze a doporučuje divákům “na provokaci zlínské kavárny do kin nechodit jakož i zůstat doma.” Přitom dříve tiskový mluvčí prezidenta České republiky v souvislosti s Ovčáčkem čtveráčkem přál “angažovaným divadelníkům hodně zdaru.” 

I přesto že kina jako Lucerna v Praze, Reduta v Brně, Art v Ostravě  nebo Měšťanská Beseda v Plzni přidávají projekce ze záznamu, stále platí, že na 7. února 2017 je naplánována derniéra kabaretu a že tímto dnem Ovčáček čtveráček nadobro skončí. “Po 7. únoru se nebude hrát ani na divadle a ani promítat v kinech,” potvrdil autor a režisér incenace Petr Michálek, který je rovněž ředitelem Městského divadla ve Zlíně. Proto kina nasazující opakování ze záznamu tak činí ještě ten samý den 7. února bezprostředně po konci přímého přenosu.

Ovčáček čtveráček začal vznikat ve zlínském divadle jako reakce na chování českých politických elit spontánně koncem října minulého roku. Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. V hlavní roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka exceluje Marek Příkazký. V dalších rolích se objevují Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je i autorem hudby.

https://www.divadlozlin.cz/

 

Autor článku: Veronika Jurčová