11.04.2016 11:35

Přípravy 17. ročníku Open Air Programu Hradec Králové v plném prou

17. ročník Open Air Programu Hradec Králové se již kvapem blíží a pořádající kulturní neziskovka kontrapunkt odtajňuje některé zajímavosti z jeho příprav. Divadlo, hudba, tanec a výtvarné umění opět zaplní královéhradecké ulice, atria, náměstí a další venkovní prostory – tentokrát ve dnech od 17. do 26. června. V 10 červnových dnech čeká na diváky více než 200 divadelních, hudebních a výtvarných produkcí, které zahrnou jak činohru a fyzické divadlo, tak i pohádky, loutková
představení či improvizace.
 
 

Na co se v programu těšit?  

Do 17. ročníku nesoutěžní divadelní přehlídky jsme na základě otevřené výzvy přijali 199 přihlášek, které zaslaly převážně poloprofesionální, absolventské a nezávislé divadelní soubory a skupiny. Další linii tvoří výběrová dramaturgie, která představuje inscenace již známých souborů. Do Hradce tak opět zamíří divadla Vosto5, Divadlo D21, Bufet, UMSKUP, Športniki, Depresivní děti touží po penězích nebo Geisslers Hofcomoedianten. Velký prostor je už tradičně přenechán studentům DAMU a JAMU. V letošním ročníku budou zastoupena představení víceméně ze všech koutů republiky od Karlových Varů po Ostravu. Máme radost, že se nám daří naplňovat jeden z cílů festivalu, a to přivážet do Hradce Králové aktuální tuzemskou uměleckou tvorbu. Zároveň se dlouhodobě snažíme i o větší propojení a návaznost na programy ostatních organizátorů festivalu (Klicperovo divadlo a Divadlo Drak). 
 

Otevřený vzduch jako téma

Pro letošek jsme za téma zvolili festival samotný. V nastupujícím ročníku chceme podtrhnout myšlenku odrážející se v samotném názvu festivalu – Open Air Program. Otevřenost a volnost pro nás tedy budou v roce 2016 klíčovými pojmy. Divák se může například těšit na uvedení alespoň jednoho ryze pouličního představení denně. Desetidenní divadelní fiesta tak započne v pátek 17. června slavnostním průvodem, do kterého jsou zváni jak umělci, tak i návštěvníci. Těšíme se na všechny vzducho- i mořeplavce a především provazochodce. Připojte se a nadýchněte se čerstvého vzduchu s námi!
 

Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a utváří s ním naprosto ojedinělou pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i evropského kulturního dění. Představení se odehrávají na 20 scénách pod širým nebem v historickém centru města a účastní se ho na 150 divadelníků a hudebníků, kteří vytvoří přes 200 uměleckých produkcí. Venkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tisíc diváků. OAP se řadí mezi přední české divadelní události a je zařazen mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina.
 

http://www.openairprogram.cz/ 


Autor článku: Karolína Pláničková

Přípravy 17. ročníku Open Air Programu Hradec Králové v plném prou