31.08.2022 11:53

Pro mladé je tady Klub mladých diváků Brno!

Znáte Klub mladých diváků Brno?
Jedná se o již čtvrtý ročník mezidivadelní aktivity HaDivadla věnované všem mladým dospělým se zájmem o kulturní dění. Právě pro ně se spojila brněnská divadla v jedinečný projekt, který provází studenty v Brně na jejich cestě napříč divadelní mapou města.

Klub nabízí každému členovi možnost zhlédnout speciálně vybraný repertoár většiny brněnských divadel a něco málo taky z divadel po celé republice.

Členové KMDB mají možnost na tato vybraná představení získat extra zvýhodněné vstupenky, maximálně za 100 Kč, po předložení svojí klubové kartičky. Představení je možné navštěvovat v libovolném termínu a opakovaně. Od minulé sezony kromě chození na představení do klubové činnosti patří taky řada živých doprovodných aktivit.

Členskou kartičku lze zakoupit online a poté si ji spolu s uvítacím balíčkem vyzvednout na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži. Případně registraci a nákup je možné provést rovnou až na místě. Členství na celou sezonu stojí 100 Kč.

Jedním z poslání KMDB je propojovat a vytvářet vazby, taky ty kamarádské. Proto máme do konce září 2022 akci pro všechny, kteří se přijdou zapsat v trojičce. Kdo přijde ve třech, získá voucher na tři limonády do nové kavárny Larva Mola, která sousedí s HaDivadlem!

Možnost zápisu do klubu nabízíme i pedagogům se zájmem o divadlo!
Učitelé, jste-li zapálení do divadla a chcete-li využívat výhod KMDB, přidejte se. Ozvěte se se svým zájmem Marii Rotnáglové na info@kmd-brno.cz či +420 608 031 652. Na tento kontakt se prosím obracejte i v případě, máte-li zájem registrovat hromadně své žáky či studenty.

Do klubu se připojila další dvě divadla! Vítáme Divadlo Radost a Divadlo na cucky.
Divadlo Radost se v současnosti orientuje na spolupráci s významnými evropskými i domácími tvůrci. Specifické je pro něj divadlo formy s využíváním loutek v širokém pojetí a ve spojení hudebních dispozic souboru s výrazným výtvarným ztvárněním inscenací. Do Klubu mladých diváků Brno jsou zapojená i vybraná mimobrněnská divadla. Mezi ně nyní patří také olomoucké Divadlo na cucky, které se ve své dramaturgii soustředí na ryze autorské projekty nebo na objevnou dramaturgii současných textů, reagující na aktuální společenská témata. Přehled všech zapojených divadel do KMDB najdete tady.

O divadle i mimo divadlo!
KMDB nabízí i další doprovodné akce jako besedy v divadlech, workshopy pro zájemce o hlubší rozbor díla a jiné. K již pravidelným akcím jako jsou Divadelní brunch, Prohlídky za divadlem, Kdo dělá divadlo v nové sezoně přibyde série přednášek zaměřená na jednotlivé etapy z historie s názvem Světem divadla.

Klub mladých diváků Brno (kmd-brno.cz)

Autor článku: HaDivadlo; Foto: web organizátora