04.08.2017 10:26

Program na Letní scéně Divadla Bolka Polívky vstupuje do druhé poloviny – hraje se až do 23. srpna

Spokojení diváci, ale i účinkující. Tak lze v kostce shrnout dosavadní průběh letošní Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se přehoupla do své druhé poloviny. Poprvé se letos koná na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

„Na rozdíl od jiných produkcí, na které jsou zde diváci již zvyklí, je jeviště vybudováno proti katedrále, což nám umožňuje zajistit potřebné technické zázemí i pro hostující divadla a zároveň velmi dobrou viditelnost pro diváky, kteří jsou usazeni zády k Petrovu,“ sdělil ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Prostor Biskupského dvora, který dodává představením kouzelnou atmosféru, si pochvalují i účinkující, přestože hraní pod širým nebem přináší i nečekané situace. „Pohotová improvizace účinkujících pomáhá vytvářet neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky. Herci už se během představení vyrovnali i s nečekaným deštěm, stejně jako dokázali vtipně glosovat přeslechy z ulice nebo zvonění zvonů z katedrály,“ doplnil Chalupský.

Druhou polovinu programu Letní scény Divadla Bolka Polívky odstartuje v pondělí 7. srpna Šašek a syn, kde excelují Boleslav a Vladimír Polívkovi. Principála divadla Bolka Polívku budou moci diváci vidět i v představeních DNA (9. srpna), kde hraje s dcerou Annou, v Podivném odpoledni Dr. Zvonka Burkeho (10. srpna) nebo v inscenaci Mínus dva (11. srpna), která vznikla ve spolupráci s Divadlem Štúdio L+S. Vypráví emotivní příběh dvou pacientů, kteří se rozhodnou strávit zbývající čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici a vyrazí do světa za životem, který nepoznali. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Milan Lasica.

Dámy (a jistě nejen je) pak potěší představení The Naked Truth – dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu, ve které se představí herečky Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová, Anežka Rusevová, Anna Stropnická a Natálie Tichánková.

Příležitost prožít večer plný vtipných a zábavných momentů pak nabídne 13. srpna svižná komedie Smím prosit? Krásné herecké příležitosti v ní našli Jan Révai, Igor Bareš, Petr Pěknic, Robert Jašków a Kateřina Janečková.

Posledním představením druhého ročníku se 23. srpna stanou Starí majstri, herecký koncert Milana Lasici a Martina Huby.

www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík