09.01.2023 15:40

První premiérou tohoto roku ve Slováckém divadle bude komedie Dealer´s Choice

Nový rok začal před pár dny a Slovácké divadlo už hlásí první premiéru. Představí ji už tuto sobotu a jedná se o brilantní komedii Dealer´s Choice, která se s obrovskými úspěchy uvádí po celém světě.

Silná herecká sestava, ostré dialogy, poker a whisky

O čem slavná komedie pojednává? Kamarádi se každou neděli večer schází v zázemí nepříliš honosné restaurace, aby si zahráli poker. Každý z nich má nějaký bláhový sen, ale taky nějaké to tajemství a pro každého z nich znamená hráčská vášeň a večer v čistě pánské společnosti únik z reality. Kartami ale zamíchá nečekaný příchod tajemného profesionálního hráče, který rozehrává partii, v níž lze prohrát daleko více než jen peníze…

Hra je velkou příležitostí pro šest herců: Pavla Šupinu, Jiřího Hejcmana, Pavla Majkuse, Jakuba Zelinku,  Pavla Hromádku a Ondřeje Kokorského. Režie se ujal Mikoláš Tyc, který před dvěma lety ve Slováckém divadle připravil úspěšnou komedii Perfect Days.

„Po celou dobu mě zkoušení velice bavilo díky skvělé a silné herecké sestavě, ostrým dialogům a příjemné atmosféře. Přál bych si znát takový podnik, jaký máme na scéně, chodil bych tam na sklenku whisky a na partičku pokeru,“ říká režisér.

Věděli jste, že…?

Dealer´s Choice uvedlo jako českou premiéru v roce 2010 Dejvické divadlo a slavnou komedii mělo na repertoáru celých 12 let. Hráče pokeru ztvárnili David Novotný, Václav Neužil, Hynek Čermák, Martin Myšička nebo Matěj Hádek, Jaroslav Plesl a Ivan Trojan. Václav Neužil získal za roli Mugsyho (ve Slováckém divadle Pavel Šupina) Cenu Thálie 2011. „Líbí se mi ta britská bystrost, konverzační schopnost tyto věci podávat tak nějak, jako by lidé byli v klidu, přitom vevnitř to strašně tepe,“ uvedl k Dealer´s Choice Václav Neužil.

Více informací

Autor článku: převzato z: https://www.slovackedivadlo.cz/