24.05.2023 20:22

Rada města Čáslav odvolala jednatelku Dusíkova divadla

Ředitelka Dusíkova divadla v Čáslavi Lada Bartošová končí, z funkce jednatelky ji dnes odvolala rada města v roli valné hromady divadla. Vytkla jí údajně špatnou spolupráci nebo to, že neinformovala o některých personálních změnách. Novým jednatelem rada jmenovala svého člena Jiřího Žaloudka (ANO), uvedla radnice v tiskové zprávě. Bartošová své odvolání pro ČTK zatím odmítla komentovat, vyjádřit se chce později.

„Vzhledem k tomu, že bývalá jednatelka Mgr. Lada Bartošová bohužel nebyla ochotná přistoupit na oboustranně bezproblémovou spolupráci, valná hromada společnosti nedostávala informace například o personálních změnách v Kině Miloše Formana a obecně nebylo možné dosáhnout smysluplné vzájemné komunikace i vzhledem k otevřeným výpadům jednatelky společnosti, bylo rozhodnuto o změně ve vedení Dusíkova divadla," píše se v tiskové zprávě.

Dusíkovo divadlo je společností s ručením omezeným, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Čáslav. Ve funkci valné hromady tak vystupuje rada města. Bartošová se stala ředitelkou divadla za bývalého vedení radnice. Loňské komunální volby v Čáslavi vyhráli ČSSD a Nezávislí, na koalici se domluvili s ANO. Uskupení Čáslav pro všechny v čele s předchozím starostou Vlastislavem Málkem skončilo v opozici.

http://www.divadlocaslav.cz/

Autor článku: ČTK: khj, dvd