03.03.2022 13:08

Ředitelkou Slováckého divadla v Uherském Hradišti zůstane Libuše Habartová

Ředitelkou Slováckého divadla v Uherském Hradišti zůstane Libuše Habartová. Ve funkci je od prosince 2020, kdy vystřídala předchozího ředitele Jaroslava Bartoše. Zástupci města, které divadlo zřizuje, původně avizovali, že Habartová scénu povede do doby, než z výběrového řízení vzejde nový ředitel. Nyní však rozhodli, že Habartová zůstane ve funkci na dobu neurčitou. V tiskové zprávě to dnes uvedla Dagmar Vacková z kanceláře starosty Stanislava Blahy (ODS).

„Žádné výběrové řízení nám nezaručí, že vítězný uchazeč bude kvalitním a stabilním ředitelem, což se v praxi ukázalo právě při posledním výběru. V rámci něj vítězný uchazeč prokázal své schopnosti, ale ve funkci nakonec vydržel jen něco málo přes tři měsíce," uvedl starosta.

Za dobu více než ročního působení ve funkci ředitelky podle něj Habartová dokázala, že je schopnou manažerkou a divadlo dokáže kvalitně řídit a rozvíjet. „Proto nevidím důvod, proč bychom měli plýtvat lidským potenciálem. Místo toho jsme zvolili ve srovnání s výběrovým řízením poměrně jistou cestu a Libuši Habartovou jsme potvrdili ve funkci na dobu neurčitou," doplnil Blaha.

Předchozí ředitel Slováckého divadla Jaroslav Bartoš odstoupil ze své funkce 10. prosince 2020. Divadlo vedl od 1. září téhož roku, kdy v jeho čele nahradil Michala Zetela. Podle tehdejšího vyjádření Blahy byl Bartošův odchod důsledkem napjatých vztahů v divadle. Slovácké divadlo bylo založeno v roce 1945, v současné době má zhruba 7000 předplatitelů.

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, dr