18.08.2017 10:31

Rezidence v ateliéru Divadla na půdě

Holešovický Cross Club je jedním z nejpestřejších míst v Praze především díky své dramaturgii, v níž dlouhodobě vytváří platformu pro nejrůznější formy umění a kulturně vzdělávací pořady, projekce filmů a přednášky. Ve vrchním patře klubu - na půdě - je umístěn atmosférický divadelní prostor, který za léta svého působení hostil řadu site-specific projektů a přední skupiny alternativního divadla. Nyní se půdní prostor otevírá i jako rezidenční ateliér.

IDEA

Divadlo na půdě chce vytvořit platformu, v níž umělci z nejrůznějších odvětví umění budou moci sdílet společný prostor. Půda Cross Clubu by se měla stát místem, kde budou umělci volně tvořit, diskutovat a spolupracovat s ostatními rezidenty a umělci, kteří na půdě již tvoří. Vzájemná spolupráce si dává za cíl poskytnout odlišný pohled na tvorbu skrze vnímání ostatních umělců a umožnit multidisciplinární přesahy v setkání různých uměleckých forem. Půda by se tak měla stát rezidentním místem pestré skupiny lidí s různými přístupy, kteří by kromě své vlastní práce měli touhu se umělecky setkávat s dalšími umělci na regionální i mezinárodní úrovni a podílet se na společných projektech iniciovaných Divadlem na půdě. Specifičnost každého pohledu a různorodost forem, estetiky a přístupů by měli přispět k budování unikátní tvůrčí atmosféry a k spoluvytváření místa svobodné kultury.

“Cross je pro mě jedním z mála pražských, ale vlastně i českých prostorů, který je ochotný investovat do mladých, aspirujících lidí. Dát jim příležitost a prostor a především podporu v tom, co dělají. Je jedno, jestli jde o divadlo, hudbu nebo literaturu. Divadlo na půdě chce v těchto intencích pokračovat a všemi dostupnými prostředky podporovat mladou generaci a ukázat jí, že kultura není elitní kruh pár vybraných, ale naopak svobodná platforma, do níž se může zapojit kdokoliv.”
-m.p.; dramaturg DNP

“Na Cross Clubu obdivuji, jak se posouvá a snaží se nabízet něco nového. Nikdy to nebylo místo pro jednu určitou skupinu lidí, vždy se snažil být otevřený všem. Otevření rezidenčního ateliéru na půdě je další krok pro spolupráci a podporu mladých umělců, kteří by se rádi podíleli na rozvoji současné alternativní scény.”
-Buddha; kurátor rezidencí

VÝZVA JE URČENA PRO

Fotografie, audio/visuální umění, performance-art, výtvarné umění, literatura, divadlo, tanec

TERMÍN REZIDENCE

1. 9. až 30. 11. 2017

NABÍZÍME

  • Volný přístup do prostoru.
  • Produkční spolupráci při realizaci projektu.
  • Možnost participace na mezinárodních projektech plánovaných na podzimní sezónu.
  • Možnost spolupráce na dlouhodobém komunálním projektu.
  • Možnost účasti na mezinárodní rezidenci, která se uskuteční v Divadle na půdě.
  • Uspořádání prezentace výsledného projektu
  • Inspirativní, nekonfliktní prostředí a místo setkávání českých i zahraničních umělců z nejrůznějších odvětví umění.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Pokud máte zájem být jedním z rezidentů, pošlete nám email na divadlo@crossclub.cz.
Do emailu připojte:

  • Ukázky/dokumentace vaší práce
  • Krátký popis projektu, na němž byste chtěli během rezidence pracovat
  • Několik vět o sobě – momenty, které ovlivnili vaši tvorbu – směr, jímž předpokládáte, že se vaše tvorba bude v následujícím čase vyvíjet.

DEADLINE

Přihlášky zasílejte do neděle 27. 8. 2017
Vybrané umělce oznámíme ve středu 30. 8. 2017

KONTAKT

Pro jakékoliv informace, dotazy, konzultace nás neváhejte kontaktovat
m.p., dramaturg DNP                   T 731 468 447               E divadlo@crossclub.cz
Buddha, kurátor rezidencí            T 604 715 117               E divadlo@crossclub.cz

https://www.facebook.com/DivadloNaPude

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz